Jaką wybrać poduszkę ortopedyczną?

Valde-poduszki-ortopedyczne

Jaką markę wybrać w dzisiejszej dobie tak szerokiej oferty poduszek ortopedycznych?

30 lat temu na Polskim rynku istniały tylko dwie marki. Jedną z nich wprowadził Waldemar Cieślak-Valde na Polski rynek. Najczęściej i najlepiej zajrzeć w historię producentów i zobaczyć jak długo znajdują się na naszym rynku. Jeżeli dany producent istnieje do dziś to znaczy że jego wyroby są dobre. Ale nadal pozostaje pytanie, kto jest najlepszy, jaką poduszkę kupić od jakiego producenta?

Im dłużej firma istnieje na rynku tym większe ma doświadczenie. Taka zależność przeważnie się sprawdza. Długo istniejący producent jak Valde ( od 1976r) zna potrzeby rynku. Swój produkt dostosowuje do odbiorców. Aby zrozumieć sztukę produkcji poduszki ortopedycznej potrzeba kilkunastu a nawet kilkudziesięciu lat pracy nad wyrobami.

Aby dokonać najlepszego wyboru zakupu poduszki ortopedycznej powinniśmy ją dopasować do swoich potrzeb takich jak wzrost, preferencje twardości, rodzaj pianki czyli to z czego jest wykonana poduszka. Jednak to nie wszystko czym powinniśmy się kierować.

Z poduszką jest trochę jak z jedzeniem. Na półce w sklepie szeroki wybór jogurtów, sera żółtego, rogalików z nadzieniem itp. Po przeczytaniu składów na odwrocie opakowania „włosy dęba stają”, a po zjedzeniu niektórych cud że nie świecimy. Z poduszką ortopedyczną jest podobnie. Prawdopodobnie nie znajdziemy na niej składu drobiazgowego ale przeczytamy z czego jest wykonana. To ważne! Dodatkowo poświęćmy 5 minut i sprawdźmy, gdzie poduszka ortopedyczna została wyprodukowana. Niestety wielu producentów pokazuje flagę Polską czy Szwedzką na opakowaniu, nie czytajmy obrazków tylko napisy! Sprawdź dokładnie na opakowaniu producenta, miejsce jej wyprodukowania. Może okazać się, że jest inny niż na „obrazku” który wprowadza nas niestety w błąd. Sprawdźmy w ilu poszewkach jest poduszka i czy można zakupić dodatkowe poszewki. Do tego bardzo ważne jest czy poduszka jest zarejestrowana jako produkt medyczny i ma 8% Vatu ( to da nam pewność wyrobu medycznego) oraz jakie Certyfikaty posiada. Nie patrzmy tylko na CE! Ważne są również inne Certyfikaty typu „Bezpieczny dla człowieka” . Tak na prawdę, im więcej oglądana przez nas poduszka ma certyfikatów, tym lepiej ponieważ mamy pewność, że producent dba o najwyższą jakość wyrobu. Warto wejść również na stronę producenta i zobaczyć ile możesz się o nim dowiedzieć. Jeżeli na stronie nie znajdziesz zbyt dużo informacji, znaczy że producent nie wiele ma do powiedzenia o sobie. Ostatnia rzecz dla jednych najważniejsza dla innych mniej istotna to CENA. Jakość poduszki przeważnie idzie w parze z cena. Przeważnie te lepsze poduszki są w granicach 160 – 250zł. Niska cena zazwyczaj informuje o niskich kosztach wykonania – zbyt wysoka zaś o przesadzie. Tu sprawdzi się powiedzenie ” Najpierw kup tanio a później dobrze”. Zróbmy więc przykładowe porównanie:

VALDE               X
Rok założenia1976Nie podają
CertyfikatyZnak Q, IW spełniająca normy ISO/IEC 17025:2005 spełniający , „Bezpieczny dla człowieka”, Bezpieczne dla Dziecka”, Wyrób Medyczny kl. I zgodny z Dyrektywą Rady (93/42/EEC), CECE
Kraj produkcjiPolska + pełne dane producentaPolska + dane producenta
Materiał wykonaniaPianka poliuretanowa memoryPianka poliuretanowa memory
wwwPełna zakładka z informacjami oraz całą Historią markiTylko opis, że firma tworzy z najwyższą jakością wykonania (czyli tak na prawdę nie wiadomo jaką)
Cena poduszki ortopedycznej dla dorosłej osoby160-250zł90-110zł
ObszycieDwie poszewki + szeroka gama kolorystyczna poszewekJedna poszewka przeważnie biała uniwersalna

Jak widać wybór marki poduszki to nie łatwa sprawa. Wybór należy do nas. Pamiętajmy jednak, że zakup dobrej poduszki ortopedycznej jest ważny. Dobra poduszka zapewni nam komfort podczas snu przynosząc ulgę zmęczonym i napiętym mięśniom kręgosłupa. Trafny wybór pozwoli korzystać nam z wyrobu latami.

Życzymy udanych zakupów.