Poduszki Valde®

Wyświetlanie wszystkich wyników: 51

233,00248,00
233,00238,00

Poduszki ortopedyczne do spania

Bekvämlighet B2 – Poduszka do spania na plecach

180,00
185,00
227,00339,00
248,00
213,00252,00

Poduszki pod nogi i kolana

Orörlig B71 – poduszka między kolana

49,00
314,00

Poduszki do siedzenia, kliny ortopedyczne

Sitta S1 – anatomiczny klin do siedzenia

128,00

Produkty naturalne z gryki

Gryka G01 – poduszka do spania z gryki

53,00
233,00
78,0088,00
136,00

Poduszki do siedzenia, kliny ortopedyczne

Klin K3 – samochodowy klin do siedzenia

73,00
58,0068,00
135,00145,00

Poduszki pod nogi i kolana

Vals B92 – Wałek podkolanowy

53,0095,00

Poduszki do siedzenia, kliny ortopedyczne

Klin K2 – klin do siedzenia z wycięciem na kość guziczną

110,00

Poduszki do siedzenia, kliny ortopedyczne

Cirkel S7 – okrągła poduszka do siedzenia dla kobiet

128,00

Poduszki dla dzieci

B1 Ny Lättnad Medium

233,00
41,00

Poduszki do siedzenia, kliny ortopedyczne

Klin K1 – podstawowy klin ortopedyczny do siedzenia

110,00
303,00308,00

Poduszki podróżne

Rygg R20 Poduszka lędźwiowa

73,00
134,00
131,00
Brak w magazynie
276,00
65,00
111,00
Promocja!
Brak w magazynie

Poduszki ortopedyczne do spania

Limitowana edycja B5 Ny Luxuös

Original price was: 285,00zł.Current price is: 230,00zł.

Produkty naturalne z gryki

Poduszka do siedzenia z gryki

73,00

Poduszki do siedzenia, kliny ortopedyczne

Poduszka do fotela gamingowego – gotowy zestaw

230,00

Poduszki ortopedyczne do spania

Uniwersalna podkładka regulująca poduszkę

40,00

Produkty naturalne z gryki

Materac z gryki

280,00305,00

Poduszki dla niemowląt i kobiet w ciąży

Förskola B80 – Poduszka rogal do karmienia niemowląt

108,00

Poduszki do siedzenia, kliny ortopedyczne

Poduszka sensoryczna – dysk do ćwiczeń i siedzenia (34cm)

49,99

Poduszki do siedzenia, kliny ortopedyczne

K4 – wentylowana poduszka siedzisko na wózek inwalidzki

85,00

Poduszki Valde®

Zestaw Podróżny K3 + R20

133,00

Poduszki ortopedyczne do spania

Poduszki w wersji świątecznej

192,00306,99

Poduszki do siedzenia, kliny ortopedyczne

Poduszka do medytacji

145,00175,00

Poduszki ortopedyczne

Poduszki ortopedyczne produkowane przez naszą firmę to produkty najwyższej jakości. Od początku istnienia firmy stawiamy właśnie na jakość. W naszej ofercie znajdziecie Państwo poduszki ortopedyczne do spania dopasowane do wymagań każdego klienta.

Wśród tych pozycji na pewno każdy z Państwa znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, co pozwoli poprawić jakość snu i komfort codziennego życia, umili je i sprawi, że czas poświęcony na wypoczynek, sen, relaks i pracę będzie jeszcze bardziej efektywny i przyjemny.

Dbaj o swoje zdrowie w każdej chwili swojego życia.

Oznakowanie poduszek

Poduszki ortopedyczne Valde charakteryzują się najwyższą jakością. Potwierdzeniem jakości naszych poduszek są przyznane certyfikaty:

  • Znak jakości Q.
  • IW spełniająca normy ISO/IEC 17025:2005
  • „Bezpieczny dla człowieka”
  • „Bezpieczne dla Dziecka”
  • Wyrób Medyczny klasy I zgodny z Dyrektywą Rady (93/42/EEC)
    CE

Poduszki wykonane z pianki Valde Memory Foam

Pianka poliuteranowa Valde została opracowana i doskonalona latami przez naszych wyspecjalizowanych chemików. Pianka lepko-sprężysta Valde występuje w dwóch wersjach: VMF to system Valde Memory Foam oraz VNF Valde Normal Foam.

Czym jest poduszka ortopedyczna?

Poduszka ortopedyczna ze względu na swoją budowę i skład z jakiego jest zbudowana sprawia, że podczas snu kręgosłup układa się w prawidłowy sposób. Dzięki temu stosowanie poduszki ortopedycznej wspomaga rehabilitację, ale także zapobiega wielu schorzeniom kręgosłupa.

Poduszki ortopedyczne Valde

Jak wybrać poduszkę dla siebie w kilku krokach

Jeżeli nie mamy możliwości skorzystania z fachowej porady dotyczącej wyboru poduszki dla nas, możemy zrobić to sami.
Valde posiada ponad 12 modeli poduszek, dostępnych w różnych wysokościach oraz 3 stopniach twardości.
Aby samodzielnie dobrze dobrać poduszkę należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

Poduszki mają różne wysokości nie przypadkowo. Każdy z nas różni się posturą dlatego trudno byłoby oczekiwać, iż każdy wyśpi się na jednej i tej samej poduszce. Jeżeli nie mamy możliwości przymierzenia poduszki do siebie, ogromnym udogodnieniem jest prosta czynność jak zmierzenie swojego barku od szyi do końca ramienia (tą odległość pokazaliśmy na zdjęciu kobiety leżącej na poduszce Valde oznaczoną literą „B”). Po zmierzeniu barku wystarczy wybrać poduszkę, która w swoich parametrach podanych na stronie ma taką samą wysokość garbu oznaczoną na zdjęciu literą „B’” lub wysokość niższą od naszego barku o 1 do około 2cm.

Zatem wysokość poduszki nie powinna być większa niż szerokość naszego barku, albowiem śpiąc na boku czy na plecach, około 1 do 2 cm naszego ciała „chowa” się w materac pod ciężarem naszego ciała.

Zastanów się, jak śpisz? Jeżeli najczęściej śpisz na placach oraz na boku- wybierz poduszkę, która posiada łuk jak np.: B1, B3, B4, B5, B8, B20,  itp.

Jeżeli w 80% śpisz na plecach prawdopodobnie najlepszą poduszką dla Ciebie będzie poduszka B2 ponieważ nie posiada łuku na ramię i jest wysoce komfortowa dla osób preferujących to ułożenie we śnie.

Pomyśl, co wolisz? Twoje odczucia podczas wypoczynku we śnie są bardzo ważne!

Jeżeli podczas snu wolisz mieć „uczucie” głowy wyżej lub masz problemy z chrapaniem czy zatokami – wybierz poduszkę, bez profilu anatomicznego czyli bez profilowania pod głowę. Najlepszymi poduszkami w tym przypadku będą np. B1, B2, B3, B5, B8 czy B20.

Jeżeli lubisz spać na płasko lub nie posiadasz szczególnych preferencji wybierz poduszkę anatomiczną jak B4 czy B20.

Jeżeli często zmieniasz pozycję we śnie poduszka anatomiczna jak B4 będzie dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem, ponieważ to właśnie ona stabilizuje poprzez swój unikalnie zaprojektowany profil.

Twardość poduszki jest ogromnym udogodnieniem jakie daje producent. W Valde mamy 3 stopnie twardości: miękką, średnią i twardą piankę w systemie memory układającą się do kształtu głowy i szyi (należy pamiętać, iż Valde wykonuje poduszki od początku do końca dzięki czemu jesteśmy w stanie wykonać każdą twardość pod zamówienie klienta).

Większość z nas posiada określone preferencje co do spania na różnych twardości np. materacy. Z poduszkami jest podobnie. Ten kto lubi spać na twardym materacu wybierze średnią lub twardą poduszkę, bo na takiej będzie czuł się najbardziej komfortowo.

Im delikatniejszą mamy posturę tym wybór twardości poduszki będzie bardziej skierowany w stronę miękkiej. Dodatkowo należy pamiętać, iż jeżeli jesteśmy po operacji, kontuzji czy poważnym urazie kręgosłupa szyjnego przez pierwszy okres rekonstrukcji kręgosłupa należy wybrać miękki stopień twardości poduszki. Poduszka ta będzie delikatnie, nieingerująco wspierać kręgosłup do czasu jego powrotu do dobrej kondycji.

Jeżeli zaczynamy spać na poduszkach ortopedycznych i nigdy wcześniej na takich nie spaliśmy, a jesteśmy osobami wrażliwymi na zmiany – nie róbmy szoku naszemu organizmowi! Warto wówczas zacząć od poduszki memory o miękkim stopniu twardości i zaczekać, aż zarówno kręgosłup jak i my dojrzejemy do średniej czy innej twardości poduszki.

Jeżeli nie mamy, żadnych potrzeb niestandardowych, a naszym celem jest zdrowo spać bez bólu, możemy wybrać średnią twardość poduszki.

Twarda twardość wybierana jest najczęściej przez osoby, które śpią już na poduszkach ortopedycznych i mają jasno sprecyzowane własne preferencje lub zalecenia od lekarza.

Dzieci w wieku do 14 raku życia powinny spać na poduszkach o miękkim stopniu twardości chyba, że są mocnej budowy wówczas najlepiej skontaktować się ze sklepem lub z Valde bezpośrednio i zapytać o pomoc w doborze.

Rozmiar: Medium, Large czy X-Large ?

Osobom drobnej postury, z krótkim barkiem, czyją lub niskiego wzrostu do około 160cm sugerujemy wybór modelu Medium. Zagwarantuje on poprawne ułożenie kręgosłupa i zachowanie naturalnej jego krzywizny.

Rozmiar Large jest najbardziej uniwersalny i najbezpieczniejszy w wyborze, kiedy mamy wzrost od 160 nawet do 195cm.

Rozmiar XL (B4 XL oraz B3) są zalecane dla osób z długim, dużym barkiem. Osoby rozbudowane, uprawiające sporty najczęściej wybierają te modele poduszek.

Dzieciom i młodzieży zaleca się poduszki medium. Jeżeli młodzież osiąga wzrost powyżej 160 cm można dobierać wysokość large.

Najlepsza poduszka ortopedyczna do spania. Na co zwrócić uwagę?

Najlepsza poduszka ortopedyczna to taka, która spełni nasze wszelkie oczekiwania. Co powinna posiadać?

Na pewno powinna mieć certyfikaty – im więcej tym lepiej. Powinna być bezwonna ponieważ poduszki wydzielające intensywny zapach mogą powodować dyskomfort, ból głowy. Poduszka pakowana  w szczelne opakowanie od razu po produkcji nie ma możliwości pozbycia się zapachów. Poduszki Valde są wykonywane z najlepszej jakości materiałów, dlatego nie uczulają, nie szkodzą, nie pachną są bezwonne.

Powinna mieć poszewki najlepiej dwie – jedną bawełnianą chroniącą piankę oraz drugą, którą możemy zdjąć i wyprać aby móc zachować jej czystość.

Poduszki Valde są opiniowane i testowane przez lekarzy oraz fizjoterapeutów, co daje pewność, iż są one najlepszym wyborem. Proces testowania nie jest krótki, czasem trwa latami. Poduszki nasze są publicznie testowane, a wyniki na bieżąco pokazywane w Instagramie, Facebooku, stronach Internetowych – co daje możliwość obiektywnej opinii.

Najlepsza poduszka ortopedyczna dla nas będzie wtedy kiedy ją odpowiednio dobierzemy, dlatego warto mieć do wyboru coś więcej jak np.: kształt, wysokość i twardość. Dzięki naszym parametrom jak np. możliwość wyboru twardości poduszki, możemy idealnie dostosować ją do klienta.

Te wszystkie warianty/ możliwości jakie daje nam producent:

– możliwość kupienia certyfikowanego, opiniowanego produktu

– dostępność kształtu, wielkości, miękkości

– szeroki zakres kolorystyki poszewek

– możliwość wyboru materiału na jakim chcemy spać

– bezpieczeństwo jego stosowania i gwarancja jakości

to wszystko sprawia, że mamy możliwość stworzenia dla siebie najlepszej poduszki do spania, dokładnie takiej jakiej potrzebujemy.

Lubisz ciasteczka? Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.