Poduszki ortopedyczne

Poduszki ortopedyczne Valde są pozytywnie zaopiniowane przez STOCER oraz klinikę rehabilitacji w Krojantach

Poduszki do spania

Poduszki do spania

Poduszki dla matki i dziecka

Poduszki dla matki i dziecka

Poduszki pod plecy

Poduszki pod plecy

Poduszki do siedzenia

Poduszki do siedzenia

Poduszki dla nóg

Poduszki dla nóg

Profilaktyka pooperacyjna

Profilaktyka pooperacyjna

Poduszki ortopedyczne

Poduszki ortopedyczne produkowane przez naszą firmę to produkty najwyższej jakości. Od początku istnienia firmy stawiamy właśnie na jakość. W naszej ofercie znajdziecie Państwo poduszki ortopedyczne dopasowane do wymagań każdego klienta.

Wśród tych pozycji na pewno każdy z Państwa znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, co pozwoli poprawić jakość snu i komfort codziennego życia, umili je i sprawi, że czas poświęcony na wypoczynek, sen, relaks i pracę będzie jeszcze bardziej efektywny i przyjemny.

Dbaj o swoje zdrowie w każdej chwili swojego życia.

Oznakowanie poduszek

Poduszki ortopedyczne Valde charakteryzują się najwyższą jakością. Potwierdzeniem jakości naszych poduszek są przyznane certyfikaty:

 • Znak jakości Q.
 • IW spełniająca normy ISO/IEC 17025:2005
 • „Bezpieczny dla człowieka”
 • „Bezpieczne dla Dziecka”
 • Wyrób Medyczny klasy I zgodny z Dyrektywą Rady (93/42/EEC)
  CE

Poduszki wykonane z pianki VALDE

Pianka poliuteranowa Valde została opracowana i doskonalona latami przez naszych wyspecjalizowanych chemików. Pianka lepko-sprężysta Valde występuje w dwóch wersjach: VMF to system Valde Memory Foam oraz VNF Valde Normal Foam.

Czym jest poduszka ortopedyczna?

Poduszka ortopedyczna ze względu na swoją budowę i skład z jakiego jest zbudowana sprawia, że podczas snu kręgosłup układa się w prawidłowy sposób. Dzięki temu stosowanie poduszki ortopedycznej wspomaga rehabilitację, ale także zapobiega wielu schorzeniom kręgosłupa.

Jak wybrać poduszkę dla siebie w kilku krokach

Poduszkę ortopedyczną z łatwością można dobrać samemu.
Valde posiada ponad 12 modeli poduszek, każda z nich posiada wymiary.
Aby dobrać dobrze poduszkę należy wykonać kilka kroków:

Wysokość poduszki

Zmierz swój bark jak na rysunku długość „B” a następnie zobacz czy poduszka, która Ciebie interesuje ma taką długość jak w literze „B’

Pamiętaj! Poduszka może być krótsza w długości B’ o 1-1,5cm ale nigdy nie powinna być dłuższa (wyższa) niż Twój bark!

Profil poduszki

Zastanów się, jak śpisz. Jeżeli najczęściej śpisz na placach oraz na boku- wybierz poduszkę, która posiada łuk jak np B1, B3, B4, B8 itp.

Jeżeli w 80% śpisz na plecach prawdopodobnie najlepsza będzie dla Ciebie poduszka B2 ponieważ nie posiada łuku na ramię.

Pomyśl, co wolisz? Twoje uczucia podczas leżenia są najwyższym priorytetem. Jeżeli podczas snu wolisz mieć uczucie głowy wyżej wybierz poduszkę, która nie posiada profilu anatomicznego. Poduszkę, którą powinieneś wybrać może mieć wycięcie pod szyję ale nie powinno mieć profilu pod głowę i szyję ( jak np. B4)

Jeżeli lubisz spać na płasko wybierz poduszkę B4 lub B20, które posiadają profil anatomiczny. Jeżeli często zmieniasz pozycję podczas snu, postaw na zakup poduszki Valde o anatomicznym profilu, ponieważ poduszka ta „ustabilizuje Twoją pozycję podczas snu”.

Twardość poduszki

Jeżeli lekarz ortopeda nie zaleci inaczej, to należy wybrać twardość średnią najlepiej z pianki memory. Jeżeli jesteś bezpośrednio po operacji kręgosłupa szyjnego lub po urazie wybierz twardość miękką. Twardość ta będzie dla Ciebie najbezpieczniejsza. 4. Spróbuj określić jakiej postury jesteś. Jeżeli jesteś osobą raczej postawną mocnej budowy prawdopodobnie najlepszym wyborem dla Ciebie będą twardości średnia oraz twarda. Jeżeli zaczynasz spać na poduszkach ortopedycznych po raz pierwszy wybierz średnią twardość. Jeżeli masz delikatną osobowość, jesteś wrażliwy oraz masz delikatną budowę ciała, prawdopodobnie najlepszą twardością dla Ciebie będzie twardość miękka.

Rozmiar: Medium, Large czy X-Large ?

Dzieci oraz młodzież od 7 roku życia powinna spać na poduszkach Medium i najlepiej o miękkim stopniu twardości.

Osoby drobnej postury, z krótkim barkiem lub niskiego wzrostu do 160cm powinny wybrać model Medium.

Rozmiar Large jest najbardziej uniwersalny i najbezpieczniejszy w wyborze, kiedy mamy wzrost od 160 nawet do 195cm.

Rozmiar XL (B4 XL oraz B3) są zalecana dla osób z długim, dużym barkiem.

Jaka poduszka ortopedyczna jest najlepsza?

Jak dobrać najwłaściwszą poduszkę dla siebie kiedy chcemy zacząć na nich spać.

Artykuł ten kierowany jest do wszystkich, którzy myślą, przymierzają się lub są już zdecydowani na zakup poduszki ortopedyczne. W następnym artykule napiszemy jak kupić następną poduszkę. Jest to zasadnicza różnica czy spaliśmy już na poduszkach ortopedycznych czy dopiero zaczynamy na nich spać.

Ponieważ dziś dostępnych jest wiele marek na rynku, tym samym i wiele poduszek. Jak prawidłowo wybrać poduszkę dla siebie? Valde oferuje ponad 11 modeli poduszek w trzech stopniach twardości. Dlatego tylko my możemy najlepiej dobrać poduszkę do potrzeb klienta.

Przy doborze poduszki ma znaczenie kilka rzeczy:

 1. Budowa naszego ciała (długość szyi, barku i postura)
 2. Materac na jakim śpimy
 3. Dolegliwości
 4. Preferencje

W pkt.1. istotne jest to abyśmy nie dobrali poduszki zbyt niskiej lub zbyt wysokiej. Warto jest zmierzyć swoje ramię. Przyjmijmy że ma ono 13 cm. Na tej podstawie już możemy dokonać wstępnego wyboru. Wiemy, że poduszka nie może być niższa niż 13cm czyli długość naszego ramienia. Poduszka może mieć maksymalnie do 2cm więcej w wysokości ale nie mniej! Przykładowo: mamy 13cm długości ramienia więc wybieramy poduszkę Valde Vila B4 Large, która posiada 13,5cm wysokości. Postura jest również istotna. Jeżeli jesteśmy drobnej postury wybieramy poduszkę miękką, jeżeli normalnej to średnią. Twardą poduszkę wybieramy wtedy, gdy spaliśmy już na poduszkach ortopedycznych lub gdy zaleci taką twardość lekarz. Długość szyi mówi nam czy możemy pozwolić sobie na dużą poduszkę czy małą. Jeżeli mamy długą szyję poduszka nie może być mniejsza niż standardowa np. nie może być mniejsza niż poduszka Valde Vila B4 i nie większa niż Valde Halsa B8.

W pkt.2. sprawdzamy na czym śpimy. To bardzo ważne! Jeżeli materac na, którym śpimy jest ogólnie twardy, musimy zainwestować w poduszkę średnią lub twardą. Jeżeli materac jest miękki to wybieramy miękką poduszkę. Dlaczego tak jest? Odpowiedź jest dość prosta i logiczna, mianowicie jeżeli mamy miękki materac to nasze ramie pod wpływem nacisku i wagi zapada się więcej niż na średnim lub twardym materacu. Jeżeli mocno zapadamy się ciałem w materac to miękka poduszka jest najlepszym wyborem ponieważ idealnie dostosowuje się do materaca i naszego ciała. Jeżeli śpimy na materacu o twardości „standardowej” średniej, czyli ani miękkim ani twardym to wybieramy średnią twardość poduszki.

W pkt.3 wymieniliśmy „dolegliwości”. To tak na prawdę najważniejszy podpunkt stanowiący o naszym wyborze. Jeżeli jesteśmy świeżo po urazie kręgosłupa np. w odcinku szyjnym powinniśmy zakupić poduszkę miękką aby nie uciskała poprzez wypieranie kręgów szyjnych. Kiedy mamy dyskomfort podczas snu spowodowany bólem kręgosłupa z innych przyczyn jak np. skrzywienie kręgosłupa musimy pamiętać o jego prawidłowym podparciu. Im większy problem z kręgosłupem w tym bardziej specjalistyczny i profesjonalny sprzęt powinniśmy zainwestować. Poduszka nie może być inwazyjna, powinna wspierać nasz kręgosłup i być jak najlepiej dopasowana.

W pkt.4. Preferencje to w brew pozorom bardzo ważny element. Poduszka musi być taka jaką sobie wyśniliśmy. Powinna mieć spójny kolor z tym co lubimy. Psychologia kolorów już od dawna opisuje ich istotę w funkcjonowaniu. Jeżeli preferujemy ciemne kolory będziemy lepiej wysypiać się na poduszkach w tych odcieniach. Wydaje się absurdalne ale Psychologowie od lat opracowywali wpływ kolorów na nasze samopoczucie (już wkrótce opiszemy ich znaczenia). Więc kiedy już dobierzemy poduszkę dla siebie wybierzmy też kolor. Valde umożliwia nam wybór koloru poszewki spośród ponad ich 15. Jeżeli lubimy spać na miękkich poduszkach to polecamy zakup miękkiej ponieważ psychologiczny aspekt jest również bardzo istotny. Musimy spać na tym co lubimy, co nam się podoba i za co zapłaciliśmy nie małe pieniądze.

Reasumując. Przed zakupem poduszki wzbogaćmy się o informacje, które możemy zdobyć sami: jak długi jest nasz bark, czy jesteśmy wysocy czy niscy, szczupli czy okrąglejsi (pkt.1.). Czy śpimy na twardym czy miękkim materacu, pamiętajmy miękki materac bardziej miękka poduszka, średni materac- średnia poduszka (pkt.2.). Nie zapomnijmy o przyczynie zakupu. Jeżeli mieliśmy uraz kręgosłupa, zainwestujmy więcej czasu w znalezienie dobrej poduszki i nie chodzi tu o to abyśmy 30 minut stali w markecie w kolejce aby za nią zapłacić (pkt.3.). Pamiętajmy o tym co lubimy. Valde posiada tak szeroką ofertę poduszek, że śmiało możemy najpierw kierować się tym co lubimy czyli miękkością i kolorem. Po tym wyborze bez problemu w Valde dobierzemy poduszkę do naszych potrzeb (pkt.4.).