Historia marki Valde®

Nasza Firma została założona ponad 55 lat temu, a marka Valde® już 45 lat tworzy medyczne wyroby takie jak poduszki ortopedyczne. Nasza receptura została opracowana i jest przekazywana rodzinie.

Produkty Valde® wytwarzamy na bezpiecznych, bezwonnych certyfikowanych składnikach. Cały produkt tworzymy zasadą „hand made” dzięki czemu absolutnie każdy z produktów jest sprawdzany pod względem jakości wykonania. Marka Valde® od lat tworzy produkty poprawiające jakość życia, przywracające zdrowie we śnie i pracy. Jesteśmy Polskim producentem, nie wykorzystującym chińskich substancji oraz szkodliwych dla zdrowia. Stosowanie produktów Valde® jest nie tylko zdrowe ale i bezpieczne. Wszystkie produkty tworzymy z pasją i zamiłowaniem i chodź dziś już nie jesteśmy jedyną firmą produkującą poduszki nadal wyróżnia nas indywidualność produktu, niepowtarzalność jakości i otwartość dla Klientów 24 godziny na dobę.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaufali naszej jakości i docenili lata pracy nad wyrobami.

1976

Powstanie firmy Valde®, założonej przez Waldemara Cieślaka, w której to opracowuje i produkuje innowacyjne rozwiązania dla osób niepełnosprawnych oraz osób z dysfunkcją ruchową, potrzebujących rehabilitacji.

1984

W tym roku wyprodukowaliśmy pierwsze w Polsce aparaty dla głuchoniemych własnego autorstwa. Prowadziliśmy również wspaniale prosperujący zakład napraw technologicznych.

1995

Wprowadzenie na rynek pierwszej poduszki Valde®, o nazwie Lättnad, która towarzyszy innym ortopedycznym wyrobom. Dziś jest znana wszystkim pod nazwą Ny Lättnad, jako poduszka wspomagająca leczenie kręgosłupa we śnie oraz jako pierwsza poduszka na rynku zapobiegająca chrapaniu. Poduszka ta, która w latach 90-tych była wielką nowością, odniosła ogromny sukces. Otrzymała pozytywną opinię Kliniki Rehabilitacyjnej Stocer. Uznana przez lekarzy, zapoczątkowała bieg produkcji innych modeli poduszek Valde. W późniejszych latach Valde koncentruje się na produkcji kolejnych modeli poduszek i wprowadzaniu innowacyjności wśród pianek poliuretanowych. Ponownie odnosimy sukces!

1998

Jako pierwsi w Polsce wyprodukowaliśmy poduszkę ortopedyczną z pianki poliurenatowej, posiadającą tzw. „pamięć kształtu”.

1999

Rozpoczęliśmy produkcję trzech modeli poduszek B1, B2 i B8, dostępnych w modelach z pianki Normal (sprężystej) oraz z pianki „Memory” (układającej się do kształtu ciała i reagującej na temperaturę otoczenia i ciała). Tym samym nasze produkty stały się wzorem do naśladowania dla wszystkich polskich producentów poduszek z pamięcią kształtu obecnych dziś na naszym rynku. Wprowadziliśmy topowy model poduszki Vila B4 o anatomicznym kształcie z możliwością obiegu powietrza. Model ten cieszy się do dziś ogromnym powodzeniem. Stanowi doskonałe wsparcie pracy lekarzy, rehabilitantów oraz fizjoterapeutów. Vila B4 otrzymała pozytywną opinię Kliniki STOCER oraz Kliniki w Krojantach.

2001

Położyliśmy nacisk na wypracowanie stopni twardości i różnych wysokości dla poduszek w danych modelach. Prace te nie były łatwe i stanowiły dla naszego zespołu ogromne wyzwanie. Cel jednak został osiągnięty, a efektem było opracowanie 3 stopni twardości dla każdego możliwego modelu poduszki. Do dziś żaden z producentów nie powtórzył naszego sukcesu. Jest to nasz wielki atut, ponieważ każdy człowiek jest inny i ma różne potrzeby a duży wybór w naszej ofercie produktów pozwala odpowiednio dobrać poduszkę do własnych potrzeb i preferencji. Dzięki różnym stopniom twardości i trzem wysokościom poduszek, możemy dobrać produkt dla każdego.

2004

Wprowadziliśmy (kobiecą ręką Hanny Cieślak – żony założyciela firmy Valde) szeroką gamę kolorystyczną poszewek do poduszek ortopedycznych. Jesteśmy w tej kwestii bezkonkurencyjni. Posiadanie w ofercie i kontrola jakości tak szerokiej gamy kolorystycznej stanowi ogromną inwestycję finansową, czasową i logistyczną. Do koloru poszewki dopasowana jest nić i suwak, przy tym zachowana jest najwyższa jakość produktu, na który dajemy gwarancję.

2005

Staliśmy się największym polskim producentem poduszek leczniczych, posiadającym najszerszą ofertę na rynku.

2006

Wprowadziliśmy pierwsze materace Valde na rynek. Testowanie materacy i dopracowywanie ich zajęło nam kilka lat.

2010

Posiadamy mocną ofertę materacy wraz z jednym z najlepszych materacy ortopedycznych, zarejestrowanym jako wyrób medyczny. To dobrze znany Marlek, który dziś doczekał się już III generacji.

2012

Wdrożyliśmy produkcję i sprzedaż nowych wyrobów, wspierających odcinek szyjny oraz lędźwiowy kręgosłupa. Staramy się systematycznie badać jakość naszych produktów pod kątem ich rozwoju, konsekwentnie budując wizerunek marki Valde jako silnego lidera wśród producentów poduszek ortopedycznych.

2015

Nasze produkty zostały pozytywnie zaopiniowane przez francuskich lekarzy ortopedów, którzy popierają naszą konwencję leczenia we śnie, wprowadzając je do swoich gabinetów.

2016

Wprowadzenie na rynek poduszek do leczenia bezdechu sennego i poduszki Ny Luxuös.

Waldemar Cieślak Valde