Poduszki ortopedyczne do spania Valde®

Zadbaj o zdrowy i w pełni regenerujący sen z poduszkami ortopedycznymi Valde®

Ny Lättnad B1

Ny Lättnad B1

Jedna z najlepszych poduszek ortopedycznych, leczy bóle kręgosłupa, zapobiega chrapaniu.

Bekvämlighet B2

Bekvämlighet B2

Poduszka ortopedyczna, która leczy bóle kręgosłupa, posiada łagodne wybrzuszenia o różnych wysokościach, polecana osobom śpiącym na plecach.

Nöje B3

Nöje B3

Wysoka poduszka ortopedyczna, leczy bóle kręgosłupa, zalecana osobom z dużym barkiem.

Vila B4

Vila B4

Najlepsza poduszka anatomiczna, leczy bóle kręgosłupa, posiada profilowania pod głowę i szyję, bardzo uniwersalna.

NY LUXUÖS B5

NY LUXUÖS B5

Leczy bóle kręgosłupa, jest najszerszą poduszką, klasyczny szwedzki kształt, regulowana wysokość

ANDAS B21

ANDAS B21

Regulowana poduszka dla osób będących w procesie leczenia bezdechu, leczy bóle kręgosłupa

Hälsa B8

Hälsa B8

Klasyczny ortopedyczny kształt poduszki, zapobiega chrapaniu, leczy bóle kręgosłupa.

Barnkudde Lekskola B8d

Barnkudde Lekskola B8d

Najlepsza poduszka dla dziecka w wieku od 3 roku życia, anatomiczny kształt, miękka pianka.

Dröm „2 w 1” B20

Dröm „2 w 1” B20

Poduszka ortopedyczna zalecana osobom lubiącym spać “na płasko”, regulowana wysokość, leczy bóle kręgosłupa, nie posiada wybrzuszeń.

Förskola B80

Förskola B80

Förskola B80 jest poduszką w kształcie rogala. Przeznaczona jest dla matek karmiących, pozwalając odciążyć kręgosłup podczas trzymania dziecka.

Bidhet A01

Bidhet A01

Alternatywna poduszka ortopedyczna dla osób nadmiernie pocących się, antyodleżynowa.

GRYKA G01

GRYKA G01

Naturalna poduszka wypełniona gryką, posiada właściwości lecznicze.

Bolster A70

Bolster A70

Zagłówek ortopedyczny Bolster stabilizuje odcinek szyjny kręgosłupa podczas podróży

Orörlig B70

Orörlig B70

Poduszka między kolana Orörlig B70 jest poduszką posiadającą kształt kości

Halvman B75

Halvman B75

Stabilizator pod głowę o kształcie rogalika, doskonale stabilizuje odcinek szyjny kręgosłupa.

Najlepsza poduszka do spania, czyli jaką poduszkę wybrać dla siebie.

W dzisiejszych czasach rewolucji zdrowia we śnie kiedy mówimy „poduszka do spania” myślimy poduszka ortopedyczna – i to jest prawidłowe myślenie, ponieważ zdrowy sen zapewni nam tylko ten rodzaj poduszek do spania. Abyśmy znaleźli najlepszą poduszkę dla siebie musimy znać własne preferencje i potrzeby.

Do preferencji możemy zaliczyć takie właściwości poduszki jak: kolor, twardość, rodzaj pianki czy kształt. To naturalne, że jeżeli lubimy spać twardo to kupimy poduszkę twardszą, a jeżeli lubimy pastelowe kolory to wybierzemy poszewkę w pięknym błękicie, a nie głęboką czerń. To wszystko jest istotne w komforcie naszego snu oraz podczas zakupu najlepszej dla nas poduszki.

Najlepsza poduszka do spania powinna spełniać nasze oczekiwania. Nie bójmy się je mieć! Jeżeli lubimy spać na boku – powinna być do tego dostosowana. Powinna mieć możliwość zmiany poszewki (względy higieniczne), powinna być bezwonna oraz nie zawierać szkodliwego freonu (niestety większość importowanych produktów, ale i takich do których producent się nie przykłada po prostu bardzo źle pachną). Poduszka bardzo intensywnie pachnąca może nas uczulać, a nawet doprowadzić do bolesności głowy i stanów nerwowego napięcia. Tak więc zanim poduszka trafi od producenta do sklepu powinna być bez zastrzeżeń.

Powinna mieć atesty!   Mile widziane więcej niż tylko CE bo to świadczy o fakcie, iż producent daje do testów zewnętrznych produkt. Wyroby Valde są atestowane i otrzymały zarówno pozytywne opinie cenionych klinik jak i testy świadczące o nieszkodliwości produktów dzieciom i osobom dorosłym. Mało który producent posiada tak szeroko przebadane wyroby jak Valde.

Powinna być dostosowana do preferencji spania – na boku, na plecach lub osobno. Najwygodniejsza poduszka ortopedyczna do spania dobrze aby była wykonana z pianki poliuretanowej. Najprzyjemniejsza w stosowaniu będzie ta termo-elastyczna wykonana z pianki poliuretanowej o właściwościach „memory” czyli powolnie układającej się do kształtu głowy i szyi.

Poduszka ortopedyczna do spania o odpowiedniej twardości

Powinniśmy móc wybrać poduszkę o odpowiedniej dla nas twardości. Valde jest jedynym producentem dającym wybór klientowi w tej kwestii. Jest wiele sytuacji w których nie należy stosować poduszek i o średniej twardości czy twardej. Po urazach szyjnych, operacjach czy naciągnięciach powinniśmy zastosować twardość miękką! To ważne móc dokonać odpowiedniego dla siebie zakupu.

W ofercie Valde dostępne są trzy stopnie twardości. Pianka ta ma 30 letnią recepturę, która jest przekazywana pokoleniami. Składniki są bardzo starannie dobrane, a każdy z nich ma najwyższą jakość. Wykonanie najlepszej poduszki można porównać do pysznego dania. Jeżeli danie wykonasz z najlepszych składników będziesz delektować się jego smakiem, jeżeli użyjesz do niego najtańszych i bez smaku składników nie ugotujesz nic dobrego.

Jaki kształt poduszki ortopedycznej do spania?

Kształt poduszki to nasza preferencja. Jeżeli lubimy spać na płasko lub jak najbardziej naturalnie wybierzemy poduszkę anatomiczną kształtem (np. Valde B4 czy B20). Jeżeli cierpimy na przypadłość jaką jest chrapanie musimy dobrać kształt, w którym głowa będzie delikatnie wyżej uniesiona (np. Valde B1, B3, B5 czy B8). Jeżeli zaś mamy problemy z tarczycą, lub nie lubimy ucisków szyjnych, które łatwo zauważyć przykładowo podczas noszeniu golfu – musimy postawić na kształt z profilem pod szyję (np. Valde B4, B1). Nie posiadając żadnych upodobań, wskazań czy przeciwwskazań możemy nie patrzeć na kształt, ale należy pamiętać o wysokości poduszki podczas jej doboru.

Dobra poduszka do spania jest odpowiednio dobrana wysokością. Pamiętajmy, że wysokość poduszki powinna być +/- o 2 cm niższa (krótsza) od naszego barku. Jeżeli śpimy na twardym materacu dobierzmy twardszą poduszkę, jeżeli na miękkim to odpowiednio bardziej miękką.

Cena poduszki do spania może świadczyć o jej jakości. Cena za dobrą jakościowo poduszkę do spania będzie wahać się w granicach między 120zł- 250zł. To ona często mówi ile pracy i jakimi środkami jakościowymi został wyprodukowany produkt. Jeżeli poduszka kosztuje w granicach 40zł czy 60 zł musimy liczyć się z tym, że może nie być najlepsza i nie posłuży nam tyle ile powinna. Uzyskanie dobrego, a nawet najlepszego kształtu, koloru, pianki memory, atestów, opakowania czy stopnia twardości zawsze łączy się z kosztami. Dlatego lepiej poczekać i zainwestować w lepszą poduszkę, niż kupić przysłowiowo „najpierw tanio później dobrze”.

Tych kilka czynników, a jakże istotnych pozwoli nam zakupić najlepszą poduszkę do spania, która posłuży nam latami. Warto podczas zakupu poświęcić temu przysłowiowe pięć minut.

Najlepsza poduszka do spania to taka na, której będziemy dobrze i zdrowo spać. Warto zdobyć wiedzę podczas jej zakupu. Dobra poduszka ortopedyczna posłuży nam latami, a dzięki niej będziemy wstawać zadowoleni , bez bólu głowy, bólu karku czy bólu szyi. Odpowiednio dobrana poduszka może czynić cuda! To prawdziwa rewolucja naszego snu. Poduszki Valde tworzymy z największą precyzją, a posiadając ponad 11 modeli możemy zapewnić Cię, że to właśnie u nas znajdziesz najlepszą poduszkę do spania dla siebie.

Jaką markę wybrać w dzisiejszej dobie tak szerokiej oferty poduszek ortopedycznych?

30 lat temu na Polskim rynku istniały tylko dwie marki. Jedną z nich wprowadził Waldemar Cieślak-Valde na Polski rynek. Najczęściej i najlepiej zajrzeć w historię producentów i zobaczyć jak długo znajdują się na naszym rynku. Jeżeli dany producent istnieje do dziś to znaczy że jego wyroby są dobre. Ale nadal pozostaje pytanie, kto jest najlepszy, jaką poduszkę kupić od jakiego producenta?

Im dłużej firma istnieje na rynku tym większe ma doświadczenie. Taka zależność przeważnie się sprawdza. Długo istniejący producent jak Valde ( od 1976r) zna potrzeby rynku. Swój produkt dostosowuje do odbiorców. Aby zrozumieć sztukę produkcji poduszki ortopedycznej potrzeba kilkunastu a nawet kilkudziesięciu lat pracy nad wyrobami.

Aby dokonać najlepszego wyboru zakupu poduszki ortopedycznej powinniśmy ją dopasować do swoich potrzeb takich jak wzrost, preferencje twardości, rodzaj pianki czyli to z czego jest wykonana poduszka. Jednak to nie wszystko czym powinniśmy się kierować.

Z poduszką jest trochę jak z jedzeniem. Na półce w sklepie szeroki wybór jogurtów, sera żółtego, rogalików z nadzieniem itp. Po przeczytaniu składów na odwrocie opakowania „włosy dęba stają”, a po zjedzeniu niektórych cud że nie świecimy. Z poduszką ortopedyczną jest podobnie. Prawdopodobnie nie znajdziemy na niej składu drobiazgowego ale przeczytamy z czego jest wykonana. To ważne! Dodatkowo poświęćmy 5 minut i sprawdźmy, gdzie poduszka ortopedyczna została wyprodukowana. Niestety wielu producentów pokazuje flagę Polską czy Szwedzką na opakowaniu, nie czytajmy obrazków tylko napisy! Sprawdź dokładnie na opakowaniu producenta, miejsce jej wyprodukowania. Może okazać się, że jest inny niż na „obrazku” który wprowadza nas niestety w błąd. Sprawdźmy w ilu poszewkach jest poduszka i czy można zakupić dodatkowe poszewki. Do tego bardzo ważne jest czy poduszka jest zarejestrowana jako produkt medyczny i ma 8% Vatu ( to da nam pewność wyrobu medycznego) oraz jakie Certyfikaty posiada. Nie patrzmy tylko na CE! Ważne są również inne Certyfikaty typu „Bezpieczny dla człowieka” . Tak na prawdę, im więcej oglądana przez nas poduszka ma certyfikatów, tym lepiej ponieważ mamy pewność, że producent dba o najwyższą jakość wyrobu. Warto wejść również na stronę producenta i zobaczyć ile możesz się o nim dowiedzieć. Jeżeli na stronie nie znajdziesz zbyt dużo informacji, znaczy że producent nie wiele ma do powiedzenia o sobie. Ostatnia rzecz dla jednych najważniejsza dla innych mniej istotna to CENA. Jakość poduszki przeważnie idzie w parze z cena. Przeważnie te lepsze poduszki są w granicach 160 – 250zł. Niska cena zazwyczaj informuje o niskich kosztach wykonania – zbyt wysoka zaś o przesadzie. Tu sprawdzi się powiedzenie ” Najpierw kup tanio a później dobrze”. Zróbmy więc przykładowe porównanie:

VALDE               X
Rok założenia1976Nie podają
CertyfikatyZnak Q, IW spełniająca normy ISO/IEC 17025:2005 spełniający , „Bezpieczny dla człowieka”, Bezpieczne dla Dziecka”, Wyrób Medyczny kl. I zgodny z Dyrektywą Rady (93/42/EEC), CECE
Kraj produkcjiPolska + pełne dane producentaPolska + dane producenta
Materiał wykonaniaPianka poliuretanowa memoryPianka poliuretanowa memory
wwwPełna zakładka z informacjami oraz całą Historią markiTylko opis, że firma tworzy z najwyższą jakością wykonania (czyli tak na prawdę nie wiadomo jaką)
Cena poduszki ortopedycznej dla dorosłej osoby160-250zł90-110zł
ObszycieDwie poszewki + szeroka gama kolorystyczna poszewekJedna poszewka przeważnie biała uniwersalna

Jak widać wybór marki poduszki to nie łatwa sprawa. Wybór należy do nas. Pamiętajmy jednak, że zakup dobrej poduszki ortopedycznej jest ważny. Dobra poduszka zapewni nam komfort podczas snu przynosząc ulgę zmęczonym i napiętym mięśniom kręgosłupa. Trafny wybór pozwoli korzystać nam z wyrobu latami.

Życzymy udanych zakupów.

Agnieszka
Agnieszka
2020-06-30

Poduszki ortopedyczne Valde są super! Zdecydowanie polecam i dla "małych" i dla "dużych".

Mikołaj
Mikołaj
2020-06-29

Kupiłem poduszkę ortopedyczną B5 do spania. Musiałem się chwilę przyzwyczaić, bo śpi się na niej nieco inaczej niż na zwykłej, ale teraz nie zamieniłbym jej na żadną inną!

Ania
Ania
2020-06-29

Świetna jakość. Szczerze polecam!

Kasia
Kasia
2020-06-12

Bardzo dobre poduszki ortopedyczne! My kupiliśmy B4 i jesteśmy zachwyceni!

Name
Comment