Poduszki ortopedyczne do spania

Wyświetlanie wszystkich wyników: 26

Poduszka ortopedyczna do spania to idealne rozwiązanie dla osób szukających przyjemnego, wygodnego i zdrowotnego snu. Prawidłowe dobranie poduszki pod względem modelu, wysokości czy twardości jest kluczowe, by poduszka ortopedyczna była idealnie dopasowana i spełniała swoją rolę.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat wyboru poduszek do spania, które z pewnością ułatwią Państwu dobranie najlepszej dla Państwa poduszki. Zapraszamy także do kontaktu telefonicznego - pomożemy dobrać poduszkę ortopedyczną.

Poduszki ortopedyczne do spania Valde®

1/3 życia śpisz - śpij zdrowo!

233,00248,00
233,00238,00

Poduszki ortopedyczne do spania

Bekvämlighet B2 – Poduszka do spania na plecach

180,00
185,00
248,00
213,00252,00
314,00

Produkty naturalne z gryki

Gryka G01 – poduszka do spania z gryki

53,00
233,00
78,0088,00
136,00
58,0068,00

Poduszki dla dzieci

B1 Ny Lättnad Medium

233,00
303,00308,00
276,00
65,00
111,00
Promocja!
Brak w magazynie

Poduszki ortopedyczne do spania

Limitowana edycja B5 Ny Luxuös

Original price was: 285,00zł.Current price is: 230,00zł.

Poduszki ortopedyczne do spania

Uniwersalna podkładka regulująca poduszkę

40,00

Poduszki dla niemowląt i kobiet w ciąży

Förskola B80 – Poduszka rogal do karmienia niemowląt

108,00

Poduszki ortopedyczne do spania

Poduszki w wersji świątecznej

192,00306,99

Najlepsza poduszka do spania, czyli jaką poduszkę wybrać dla siebie.

W dzisiejszych czasach rewolucji zdrowia we śnie kiedy mówimy „poduszka do spania” myślimy poduszka ortopedyczna – i to jest prawidłowe myślenie, ponieważ zdrowy sen zapewni nam tylko ten rodzaj poduszek do spania. Abyśmy znaleźli najlepszą poduszkę dla siebie musimy znać własne preferencje i potrzeby.

Do preferencji możemy zaliczyć takie właściwości poduszki jak: kolor i rodzaj poszewki, twardość, rodzaj pianki czy kształt. To naturalne, że jeżeli lubimy spać twardo to kupimy poduszkę twardszą, a jeżeli lubimy pastelowe kolory to wybierzemy poszewkę w pięknym błękicie, a nie głęboką czerń. To wszystko jest istotne w komforcie naszego snu oraz podczas zakupu najlepszej dla nas poduszki.

Najlepsza poduszka ortopedyczna do spania powinna spełniać nasze oczekiwania. Nie bójmy się je mieć! Jeżeli lubimy spać na boku – poduszka powinna być do tego dostosowana. Powinna mieć możliwość zmiany poszewki (względy higieniczne), powinna być bezwonna oraz nie zawierać szkodliwego freonu (niestety większość importowanych produktów, ale i takich do których producent się nie przykłada po prostu bardzo źle pachną). Poduszka bardzo intensywnie pachnąca może nas uczulać, a nawet doprowadzić do bolesności głowy i stanów nerwowego napięcia. Tak więc zanim poduszka trafi od producenta do sklepu powinna być bez zastrzeżeń.

Poduszka ortopedyczna powinna mieć atesty! Mile widziane więcej niż tylko CE, bo to świadczy o fakcie, iż producent daje do testów zewnętrznych produkt. Wyroby Valde są atestowane i otrzymały zarówno pozytywne opinie cenionych klinik jak i testy świadczące o nieszkodliwości produktów dzieciom i osobom dorosłym. Mało który producent posiada tak szeroko przebadane wyroby jak Valde.

Powinna być dostosowana do preferencji spania – na boku, na plecach lub osobno. Najwygodniejsza poduszka ortopedyczna do spania dobrze aby była wykonana z pianki poliuretanowej. Najprzyjemniejsza w stosowaniu będzie ta termo-elastyczna wykonana z pianki poliuretanowej o właściwościach „memory” czyli powolnie układającej się do kształtu głowy i szyi.

Jak dobrać poduszkę do spania?

Jak zmierzyć bark i jakiej wysokości dobrać dla siebie poduszkę.

Bardzo często spotykamy się z zapytaniem jaką wysokość poduszki wybrać S, M a może XL?

Jak zmierzyć swój bark prawidłowo?

Mamy nadzieję, że w tym przewodniku uda nam się to zobrazować.

Należy wziąć dowolną miarkę może to być zwykła linijka szkolna lub taśmowa miarka. Przyjmijmy, że korzystamy z linijki szkolnej. Linijkę należy położyć na ramieniu tak aby odcinek B był na końcu szyi a odcinek A na końcu ramienia. Jak widzimy na obrazku powinniśmy zmierzyć odległość, która jest oznaczona czerwoną linią od A do B.

Poduszka ortopedyczna - jak zmierzyć bark?

Kiedy będziemy mieli już jakąś liczbę centymetrów to musimy od niej odjąć około 1,5cm maksymalnie do 2cm. Wynik odejmowania to właśnie wysokość poduszki jaką powinniśmy dla siebie wybrać. Np. zmierzyliśmy bark i jego szerokość to 15cm – 1,5/2cm = 13,5/13cm

Poduszki o wysokości 13,5- 13cm będą dla nas idealne. Pamiętajmy że nie jesteśmy w stanie wyliczyć tych wymiarów co do mm ponieważ każdy z nas śpi na innym materacu więc przyjęte zostało, iż bark chowa się pod wpływem nacisku, wagi ciała od 1,5 do około 2cm. Dlatego wybiera się produkt w przybliżonych centymetrowo wymiarach.

Z wieloletniego doświadczenia wiemy, iż osoby posiadające bark 15cm i więcej, będą wysypiać się na poduszkach w rozmiarach Large uniwersalna  ( są to rozmiary Valde), a osoby posiadające bark poniżej 14cm i 13 cm będą wysypiały się na poduszkach w rozmiarach Medium. Dla osób z bardzo szerokim barkiem przewidzieliśmy poduszki w rozmiarach XL.

Więcej o tym jak wybierać dla siebie produkty wspomagające proces odciążania naszego kręgosłupa można znaleźć na stronach o wybranej tematyce: poduszki ortopedyczne do spanie, siedzenia, kliny pod nogi i wiele innych.

Zapraszamy również do skorzystania z infolinii gdzie szybko i sprawnie pomożemy wybrać produkt do potrzeb.

4 kroki doboru poduszki

Jak w kilku najprostszych krokach wybrać dla siebie lub dla bliskiej osoby poduszkę?

  1. Zmierz bark i odejmij od wyniku najwięcej 2 cm a otrzymasz wysokość poduszki

Bark mierzymy od końca szyi (miarkę można położyć na ramieniu) do końca ramienia. To jedna z najważniejszych miar sukcesu doboru odpowiedniej poduszki. W przybliżonym wymiarze warto jest wybrać poduszkę.

  1. Oceń formę snu.

Jeżeli śpisz zamiennie na boku i plecach to wybierz model poduszki, który ma „wycięcie” pod szyją (rekomendujemy B4 oraz B1). Jeżeli śpisz zdecydowanie więcej na boku wybierz poduszkę o szwedzkim profilu jak B1, B3, B5, B8

Jeżeli jesteś typem osoby, która nie może znaleźć sobie pozycji we śnie postaw na anatomiczną poduszkę B4

  1. Jak wybrać twardość.

Pamiętaj by nie zaczynać od wybory twardej poduszki jako pierwszej. Jeżeli waga jest powyżej 50kg można spokojnie wybrać średnią twardość pianki. Jeżeli waga jest mniejsza i postura delikatniejsza zacznij od twardości miękkiej.

  1. Poduszka Medium , Large czy XLarge?

Jeżeli postura jest delikatna lub niskiego wzrostu warto zacząć od spania na poduszkach w wysokości Medium. Najbardziej uniwersalną poduszką jest rozmiar Large ponieważ ma największy zakres postury. XLarge wybieramy wtedy kiedy bark jest szeroki (B3, B4xl)

Dla młodzieży w wieku do 14 lat rekomenduje się spanie na poduszkach wysokości Medium.

W tych kilku krokach można wybrać dla siebie lub dla kogoś odpowiednią poduszkę ortopedyczną do spania. Nasze poduszki są bezpieczne w użytkowaniu a pianka wyjątkowo miła. Spanie na poduszkach podpierających bark i szyję zdecydowanie zmieniają jakość snu i skutecznie walczą z bezsennością.

Jeżeli nie wiesz jaką poduszkę wybrać, skorzystaj z naszej infolinii Valde, a my skutecznie i szybko wybierzemy poduszkę na lata snu.

 

Poduszka ortopedyczna do spania o odpowiedniej twardości

Powinniśmy móc wybrać poduszkę o odpowiedniej dla nas twardości. Valde jest jedynym producentem dającym wybór klientowi w tej kwestii. Jest wiele sytuacji w których nie należy stosować poduszek i o średniej twardości czy twardej. Po urazach szyjnych, operacjach czy naciągnięciach powinniśmy zastosować twardość miękką! To ważne móc dokonać odpowiedniego dla siebie zakupu.

W ofercie Valde dostępne są trzy stopnie twardości. Pianka ta ma 30 letnią recepturę, która jest przekazywana pokoleniami. Składniki są bardzo starannie dobrane, a każdy z nich ma najwyższą jakość. Wykonanie najlepszej poduszki można porównać do pysznego dania. Jeżeli danie wykonasz z najlepszych składników będziesz delektować się jego smakiem, jeżeli użyjesz do niego najtańszych i bez smaku składników nie ugotujesz nic dobrego.

Jaki kształt poduszki ortopedycznej do spania?

Kształt poduszki ortopedycznej do spania to nasza preferencja. Jeżeli lubimy spać na płasko lub jak najbardziej naturalnie wybierzemy poduszkę anatomiczną kształtem (np. Valde B4 czy B20). Jeżeli cierpimy na przypadłość jaką jest chrapanie musimy dobrać kształt, w którym głowa będzie delikatnie wyżej uniesiona (np. Valde B1, B3, B5 czy B8). Jeżeli zaś mamy problemy z tarczycą, lub nie lubimy ucisków szyjnych, które łatwo zauważyć przykładowo podczas noszeniu golfu – musimy postawić na kształt z profilem pod szyję (np. Valde B4, B1). Nie posiadając żadnych upodobań, wskazań czy przeciwwskazań możemy nie patrzeć na kształt, ale należy pamiętać o wysokości poduszki podczas jej doboru.

Dobra poduszka ortopedyczna do spania jest odpowiednio dobrana wysokością. Pamiętajmy, że wysokość poduszki powinna być +/- o 2 cm niższa (krótsza) od naszego barku. Jeżeli śpimy na twardym materacu dobierzmy twardszą poduszkę, jeżeli na miękkim to odpowiednio bardziej miękką.

Cena poduszki ortopedycznej do spania może świadczyć o jej jakości. Cena za dobrą jakościowo poduszkę do spania będzie wahać się w granicach między 120zł- 250zł. To ona często mówi ile pracy i jakimi środkami jakościowymi został wyprodukowany produkt. Jeżeli poduszka kosztuje w granicach 40zł czy 60 zł musimy liczyć się z tym, że może nie być najlepsza i nie posłuży nam tyle ile powinna. Uzyskanie dobrego, a nawet najlepszego kształtu, koloru, pianki memory, atestów, opakowania czy stopnia twardości zawsze łączy się z kosztami. Dlatego lepiej poczekać i zainwestować w lepszą poduszkę, niż kupić przysłowiowo „najpierw tanio później dobrze”.

Tych kilka czynników, a jakże istotnych pozwoli nam zakupić najlepszą poduszkę do spania, która posłuży nam latami. Warto podczas zakupu poświęcić temu przysłowiowe pięć minut.

Najlepsza poduszka ortopedyczna do spania to taka na, której będziemy dobrze i zdrowo spać. Warto zdobyć wiedzę podczas jej zakupu. Dobra poduszka ortopedyczna posłuży nam latami, a dzięki niej będziemy wstawać zadowoleni , bez bólu głowy, bólu karku czy bólu szyi. Odpowiednio dobrana poduszka może czynić cuda! To prawdziwa rewolucja naszego snu. Poduszki Valde tworzymy z największą precyzją, a posiadając ponad 11 modeli możemy zapewnić Cię, że to właśnie u nas znajdziesz najlepszą poduszkę do spania dla siebie.

Poduszka ortopedyczna doskonale spełnia swoją rolę w rehabilitacji kręgosłupa oraz zapobiega i niweluje bóle kręgosłupa szyjnego. Prawidłowe ułożenie odcinka szyjnego kręgosłupa podczas snu jest niezbędnym elementem zdrowego spania. Marka Valde to prekursor poduszek ortopedycznych w Polsce. Od ponad 20 lat dostarczamy poduszki wspomagające zdrowy i spokojny sen.

Jaką markę wybrać w dzisiejszej dobie tak szerokiej oferty poduszek ortopedycznych?

30 lat temu na Polskim rynku istniały tylko dwie marki. Jedną z nich wprowadził Waldemar Cieślak-Valde na Polski rynek. Najczęściej i najlepiej zajrzeć w historię producentów i zobaczyć jak długo znajdują się na naszym rynku. Jeżeli dany producent istnieje do dziś to znaczy że jego wyroby są dobre. Ale nadal pozostaje pytanie, kto jest najlepszy, jaką poduszkę kupić od jakiego producenta?

Im dłużej firma istnieje na rynku tym większe ma doświadczenie. Taka zależność przeważnie się sprawdza. Długo istniejący producent jak Valde ( od 1976r) zna potrzeby rynku. Swój produkt dostosowuje do odbiorców. Aby zrozumieć sztukę produkcji poduszki ortopedycznej potrzeba kilkunastu a nawet kilkudziesięciu lat pracy nad wyrobami.

Poduszka ortopedyczna powinna być odpowiednio dopasowana do naszych potrzeb takich jak wzrost, preferencje twardości, rodzaj pianki czyli to z czego jest wykonana poduszka. Jednak to nie wszystko czym powinniśmy się kierować.

Poduszka ortopedyczna do spania jest trochę jak jedzenie. Na półce w sklepie szeroki wybór jogurtów, sera żółtego, rogalików z nadzieniem itp. Po przeczytaniu składów na odwrocie opakowania „włosy dęba stają”, a po zjedzeniu niektórych cud że nie świecimy. Z poduszką ortopedyczną jest podobnie. Prawdopodobnie nie znajdziemy na niej składu drobiazgowego ale przeczytamy z czego jest wykonana. To ważne! Dodatkowo poświęćmy 5 minut i sprawdźmy, gdzie poduszka ortopedyczna została wyprodukowana. Niestety wielu producentów pokazuje flagę Polską czy Szwedzką na opakowaniu, nie czytajmy obrazków tylko napisy! Sprawdź dokładnie na opakowaniu producenta, miejsce jej wyprodukowania. Może okazać się, że jest inny niż na „obrazku” który wprowadza nas niestety w błąd. Sprawdźmy w ilu poszewkach jest poduszka i czy można zakupić dodatkowe poszewki. Do tego bardzo ważne jest czy poduszka jest zarejestrowana jako produkt medyczny i ma 8% Vatu ( to da nam pewność wyrobu medycznego) oraz jakie Certyfikaty posiada. Nie patrzmy tylko na CE! Ważne są również inne Certyfikaty typu „Bezpieczny dla człowieka” . Tak na prawdę, im więcej oglądana przez nas poduszka ma certyfikatów, tym lepiej ponieważ mamy pewność, że producent dba o najwyższą jakość wyrobu. Warto wejść również na stronę producenta i zobaczyć ile możesz się o nim dowiedzieć. Jeżeli na stronie nie znajdziesz zbyt dużo informacji, znaczy że producent nie wiele ma do powiedzenia o sobie. Ostatnia rzecz dla jednych najważniejsza dla innych mniej istotna to CENA. Jakość poduszki przeważnie idzie w parze z cena. Przeważnie te lepsze poduszki są w granicach 160 – 250zł. Niska cena zazwyczaj informuje o niskich kosztach wykonania – zbyt wysoka zaś o przesadzie. Tu sprawdzi się powiedzenie ” Najpierw kup tanio a później dobrze”. Zróbmy więc przykładowe porównanie:

VALDE                X
Rok założenia 1976 Nie podają
Certyfikaty Znak Q, IW spełniająca normy ISO/IEC 17025:2005 spełniający , „Bezpieczny dla człowieka”, Bezpieczne dla Dziecka”, Wyrób Medyczny kl. I zgodny z Dyrektywą Rady (93/42/EEC), CE CE
Kraj produkcji Polska + pełne dane producenta Polska + dane producenta
Materiał wykonania Pianka poliuretanowa memory Pianka poliuretanowa memory
www Pełna zakładka z informacjami oraz całą Historią marki Tylko opis, że firma tworzy z najwyższą jakością wykonania (czyli tak na prawdę nie wiadomo jaką)
Cena poduszki ortopedycznej dla dorosłej osoby 160-250zł 90-110zł
Obszycie Dwie poszewki + szeroka gama kolorystyczna poszewek Jedna poszewka przeważnie biała uniwersalna

Jak widać wybór marki poduszki to nie łatwa sprawa. Wybór należy do nas. Pamiętajmy jednak, że zakup dobrej poduszki ortopedycznej jest ważny. Dobra poduszka zapewni nam komfort podczas snu przynosząc ulgę zmęczonym i napiętym mięśniom kręgosłupa. Trafny wybór pozwoli korzystać nam z wyrobu latami.

Życzymy udanych zakupów.

Pytania i odpowiedzi związane z poduszkami ortopedycznymi

Tak, oczywiście! Podczas snu na poduszce ortopedycznej dobrze dobranej do naszych potrzeb możemy skutecznie walczyć z bólem, a nawet wyleczyć się z naszych problemów.
Proces leczenia bólu kręgosłupa bywa długotrwały czasem nawet bezskuteczny. Jeżeli dobierzemy odpowiednią poduszkę ortopedyczną do spania jesteśmy w stanie nawet zlikwidować ból oraz jego źródło. W ofercie Valde jest ponad 13 modeli poduszek dzięki czemu nasi specjaliści mogą dobrać odpowiedni produkt do problemu, bólu oraz potrzeb.

Poduszki ortopedyczne posiadają różne kształty ponieważ producent wychodzi naprzeciw potrzebom człowieczeństwa. Nie każdy lubi spać tak samo. Niektórzy śpią tylko na boku, inni na plecach. Niektórzy preferują sen na płasko inni chrapią wolą spać z głową „wyżej”. Dlatego też potrzebne są różne kształty poduszek ortopedycznych do spania.
W Valde kształty poduszek są opracowane przez specjalistów techników oraz jako pierwsze w Polsce poddane były ocenom i testom lekarzy ortopedów przeprowadzających najbardziej skomplikowane operacje na kręgosłupie.
Nie należy bać się różnorodności kształtów poduszek ortopedycznych ponieważ mają one jedną wspólną cechę – mają za zadanie wypełnić przestrzeń międzybarkową. Pozostała różnorodność kształtów to możliwości dopasowania poduszek do potrzeb.

Valde to pierwszy producent Polskich poduszek ortopedycznych. Już 35 lat temu zaprojektowaliśmy pierwsza Polską poduszkę przy udziale lekarzy. W późniejszym czasie latami opracowywaliśmy możliwość uzyskania różnych twardości poduszek.
Różne twardości poduszek to ogromne udogodnienie dla użytkownika. Nie każdy może spać na poduszce średniej! Osoby będące po operacji kręgosłupa nie mogą spać na zwykłych poduszkach powinny spać na poduszkach ortopedycznych o miękkiej twardości pianki memory.
Również płodzież w wieku od 1 do 12 roku życia powinna użytkować poduszki ortopedyczne o miękkim stopniu twardości pianki poliuretanowej memory.

Aby osiągnąć pełen sukces zdrowego snu należy poświęcić więcej czasu na dobranie odpowiedniej poduszki. Jak jednak najszybciej dobrać poduszkę?
Najszybciej i najlepiej jest skorzystać z infolinii Valde. Znajdują się tam specjaliści którzy dobierają poduszki szybko i sprawnie po dokonaniu wstępnego wywiadu. Odpowiednio dobraną poduszkę można zakupić w dowolnym punkcie dystrybucyjnym Valde, Internecie lub bezpośrednio u Producenta.
Innym „szybkim” sposobem na dobranie poduszki jest zmierzenie barku. Mierzymy bark i od otrzymanej długości odejmujemy około 1,5cm. Otrzymana liczba centymetrów da nam wskazówkę jaką poduszkę wybrać. Pamiętajmy, iż poduszka w swoim najwyższym punkcie w podanych przez producenta wymiarach nie powinna mieć więcej niż otrzymany przez nas wynik.
Jeżeli jednak znajdziemy 5 minut więcej warto przeczytać funkcje konkretnych modeli poduszek i połączyć je z naszymi potrzebami i dolegliwościami.

Ależ oczywiście, że tak! Ważne jest by poduszka nie była wyższa niż bark dziecka, a głowa spoczywała w naturalnej krzywiźnie kręgosłupa. Dzieci uwielbiają spać na poduszkach wykonanych z pianki memory. W ofercie Valde są dostępne bezpieczne dla dzieci poduszki już od pierwszych dni życia.
Pamiętajmy, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć! Dbajmy więc o młode kręgosłupy już od pierwszych dni.

Oczywiście, że najlepiej wybrać poduszkę wykonaną z pianki poliuretanowej w wersji MEMORY. To innowacyjność, która została stworzona po to by móc cieszyć się snem jeszcze bardziej.
Pianka memory posiada pozytywny wpływ na psychikę. Pozwala się zrelaksowaći doznac odczucia masażu, wyciszenia i uspokojenia. Jest genialnym rozwiązaniem.
Pianka sprężysta od dobrego producenta jest również przyjemna w użytkowaniu. Powinna być stosunkowo miękka, sprężynować i utrzymywać swój kształt latami. Pianka standard to pierwsza na świecie pianka wykorzystana w medycynie ortopedii kręgosłupa we śnie jednak nigdy nie będzie tak luksusowym rozwiązaniem podczas snu jak poduszki z pianki memory.
Jeżeli zastanawiasz się jaką poduszkę do spanie wybrać, zdecydowanie wybierz poduszkę z funkcją memory.

Oczywiście, że tak. Ciąża to nie choroba! Dodatkowo w ciąży warto zadbać o drowie kręgosłupa we śnie. Dzięki zdrowemu, pełnemu relaksu śnie pozytywnie wpłyniemy na rozwój płodu.
Podczas ciąży warto skorzystać z takich produktów jak Orolig – kostka międzykolanowa oraz Forskola- rogal dla kobiet ciężarnych oraz karmiących.

Tak, oczywiście! Odpowiednio dobrana poduszka spowoduje, że nie będziemy mogli wyobrazić sobie snu bez niej. Dzięki dobrej poduszce, przyjemnej nie będziemy mogli doczekać się kiedy pójdziemy spać. Najlepiej skorzystaj z infolinii Valde i dobierz szybko poduszkę dla siebie.

Tak, oczywiście! Podczas snu na poduszce ortopedycznej dobrze dobranej do naszych potrzeb możemy skutecznie walczyć z bólem, a nawet wyleczyć się z naszych problemów.
Proces leczenia bólu kręgosłupa bywa długotrwały czasem nawet bezskuteczny. Jeżeli dobierzemy odpowiednią poduszkę ortopedyczną do spania jesteśmy w stanie nawet zlikwidować ból oraz jego źródło. W ofercie Valde jest ponad 13 modeli poduszek dzięki czemu nasi specjaliści mogą dobrać odpowiedni produkt do problemu, bólu oraz potrzeb.

Poduszki ortopedyczne posiadają różne kształty ponieważ producent wychodzi naprzeciw potrzebom człowieczeństwa. Nie każdy lubi spać tak samo. Niektórzy śpią tylko na boku, inni na plecach. Niektórzy preferują sen na płasko inni chrapią wolą spać z głową „wyżej”. Dlatego też potrzebne są różne kształty poduszek ortopedycznych do spania.
W Valde kształty poduszek są opracowane przez specjalistów techników oraz jako pierwsze w Polsce poddane były ocenom i testom lekarzy ortopedów przeprowadzających najbardziej skomplikowane operacje na kręgosłupie.
Nie należy bać się różnorodności kształtów poduszek ortopedycznych ponieważ mają one jedną wspólną cechę – mają za zadanie wypełnić przestrzeń międzybarkową. Pozostała różnorodność kształtów to możliwości dopasowania poduszek do potrzeb.

Valde to pierwszy producent Polskich poduszek ortopedycznych. Już 35 lat temu zaprojektowaliśmy pierwsza Polską poduszkę przy udziale lekarzy. W późniejszym czasie latami opracowywaliśmy możliwość uzyskania różnych twardości poduszek.
Różne twardości poduszek to ogromne udogodnienie dla użytkownika. Nie każdy może spać na poduszce średniej! Osoby będące po operacji kręgosłupa nie mogą spać na zwykłych poduszkach powinny spać na poduszkach ortopedycznych o miękkiej twardości pianki memory.
Również płodzież w wieku od 1 do 12 roku życia powinna użytkować poduszki ortopedyczne o miękkim stopniu twardości pianki poliuretanowej memory.

Aby osiągnąć pełen sukces zdrowego snu należy poświęcić więcej czasu na dobranie odpowiedniej poduszki. Jak jednak najszybciej dobrać poduszkę?
Najszybciej i najlepiej jest skorzystać z infolinii Valde. Znajdują się tam specjaliści którzy dobierają poduszki szybko i sprawnie po dokonaniu wstępnego wywiadu. Odpowiednio dobraną poduszkę można zakupić w dowolnym punkcie dystrybucyjnym Valde, Internecie lub bezpośrednio u Producenta.
Innym „szybkim” sposobem na dobranie poduszki jest zmierzenie barku. Mierzymy bark i od otrzymanej długości odejmujemy około 1,5cm. Otrzymana liczba centymetrów da nam wskazówkę jaką poduszkę wybrać. Pamiętajmy, iż poduszka w swoim najwyższym punkcie w podanych przez producenta wymiarach nie powinna mieć więcej niż otrzymany przez nas wynik.
Jeżeli jednak znajdziemy 5 minut więcej warto przeczytać funkcje konkretnych modeli poduszek i połączyć je z naszymi potrzebami i dolegliwościami.

Ależ oczywiście, że tak! Ważne jest by poduszka nie była wyższa niż bark dziecka, a głowa spoczywała w naturalnej krzywiźnie kręgosłupa. Dzieci uwielbiają spać na poduszkach wykonanych z pianki memory. W ofercie Valde są dostępne bezpieczne dla dzieci poduszki już od pierwszych dni życia.
Pamiętajmy, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć! Dbajmy więc o młode kręgosłupy już od pierwszych dni.

Oczywiście, że najlepiej wybrać poduszkę wykonaną z pianki poliuretanowej w wersji MEMORY. To innowacyjność, która została stworzona po to by móc cieszyć się snem jeszcze bardziej.
Pianka memory posiada pozytywny wpływ na psychikę. Pozwala się zrelaksowaći doznac odczucia masażu, wyciszenia i uspokojenia. Jest genialnym rozwiązaniem.
Pianka sprężysta od dobrego producenta jest również przyjemna w użytkowaniu. Powinna być stosunkowo miękka, sprężynować i utrzymywać swój kształt latami. Pianka standard to pierwsza na świecie pianka wykorzystana w medycynie ortopedii kręgosłupa we śnie jednak nigdy nie będzie tak luksusowym rozwiązaniem podczas snu jak poduszki z pianki memory.
Jeżeli zastanawiasz się jaką poduszkę do spanie wybrać, zdecydowanie wybierz poduszkę z funkcją memory.

Oczywiście, że tak. Ciąża to nie choroba! Dodatkowo w ciąży warto zadbać o drowie kręgosłupa we śnie. Dzięki zdrowemu, pełnemu relaksu śnie pozytywnie wpłyniemy na rozwój płodu.
Podczas ciąży warto skorzystać z takich produktów jak Orolig – kostka międzykolanowa oraz Forskola- rogal dla kobiet ciężarnych oraz karmiących.

Tak, oczywiście! Odpowiednio dobrana poduszka spowoduje, że nie będziemy mogli wyobrazić sobie snu bez niej. Dzięki dobrej poduszce, przyjemnej nie będziemy mogli doczekać się kiedy pójdziemy spać. Najlepiej skorzystaj z infolinii Valde i dobierz szybko poduszkę dla siebie.

Poduszek z pianki poliuretanowej nie można prać! Pamiętajmy o tym! Pianka szczególnie memory nie oddaje wody. Popraniu zatrzyma ją w sobie, pęknie i nie będzie już nam służyła.
Poduszki wykonane z pianki można dezynfekować z dalekiej odległości sprayem na wirusy i bakterie ( spray jak do rąk), przecierać wilgotną dobrze wyciśniętą gąbką z niewielką ilością mydła lub wietrzyć.
W ofercie Valde można znaleźć pełną gamę kolorystyczną poszewek, które można dodatkowo dokupić do poduszki jaką posiadamy. Pamiętajmy, że częsta zmiana poszewek wydłuży żywotność naszej ulubionej poduszki.

Pomożemy wybrać poduszkę

INFOLINIA: 502 677 108

Lubisz ciasteczka? Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.