Legowiska ortopedyczne dla psów

Zdrowe posłanie dla Twojego psa

Legowiska dla psów Valde

Legowiska Valde dostępne są w trzech rozmiarach: S ( 80x 70 x 8 cm), M ( 100 x 70 x 10 cm), L (120 x 100 x 15 cm). Wykonane są z pianek poliuretanowych z funkcją “memory” czyli układającą się do kształtu ciała, masy i temperatury. O właściwościach pianki memory można przeczytać na naszej stronie: “Pianka Memory z pamięcią kształtu“.

Istnieje możliwość zamówienia legowiska w dowolnym rozmiarze. Aby otrzymać wycenę legowiska prosimy o kontakt pod maila haniac@valde.pl oraz lukasz@valde.pl .

Legowisko Valde posiada dwie pianki połączone w całość. W legowisku o rozmiarze S – 3 cm stanowi pianka memory, a 5cm pianka sprężysta. W legowisku M znajduje się 5cm pianki memory oraz 5cm pianki sprężystej. W legowisku L – 5cm stanowi pianka memory oraz 10cm pianka wysokosprężysta. Proporcje piankowe memory oraz standard zostały odpowiednio wyliczone, w nawiązaniu do rozmiaru legowiska i przedziałów wagowych psów użytkujących.

Jak obszyte jest legowisko?

Legowiska Valde obszyte są w 100% bawełnianą poszewkę na suwak oraz w materiał wodoodporny „panda”, który jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości. Materiał ten przepuszcza powietrze, dzięki czemu pies nie poci się podczas użytkowania. Materiał jest miły w użytkowaniu. Obszycie posiada suwak.

Dlaczego pianka sprężysta potrzebna jest w legowisku?

Pianka poliuretanowa sprężysta Valde jest bardzo istotnym elementem. To właśnie ona podtrzymuje cały ciężar ciała psa, a dzięki swojej delikatnej sprężystości pomaga wesprzeć prawidłowe, anatomiczne ułożenie i rozłożenie jego masy ciała .

Pianka Valde memory zastosowana w legowisku:

Układa się do ciała psa, relaksuje, odciąża zmęczone mięśnie i nie naciska na stawy. Wprowadza psa w pełen relaks i odprężenie. Posiada właściwości ortopedyczne dzięki, którym wiele procesów bólowych jest oddalane w czasie, a nawet zapobiega ich występowaniu.

Psy przeznaczają na sen około 14-18 godzin, w zależności od wielkości i rasy.

Sen w życiu psa odgrywa ogromną rolę. Zupełnie jak u człowieka, dobry, regenerujący siły sen jest podstawą silnego, zdrowego funkcjonowania. Psy podczas snu śpią czujnie. Dlatego aby zapewnić mu możliwość jak najlepszej jakości wypoczynku zaprojektowaliśmy specjalne ortopedyczne legowiska.

We śnie wolno falowym impulsy elektroniczne wykonują wiele wolnych fal. W trakcie tej fazy aktywność mózgu jest niewielka, natomiast występuje większa aktywność pomiędzy korą mózgową a hipokampem. Kora mózgowa odbiera i analizuje informacje z narządów zmysłów. Hipokamp jest odpowiedzialny głównie za pamięć odgrywający ważną rolę w przenoszeniu informacji z pamięci krótkotrwałej do pamięci długotrwałej. Utrwala pamięć dotyczącą ostatnich wydarzeń.

W fazie REM aktywność mózgu jest bardzo wysoka. Sen o szybkich ruchach gałek ocznych. Pies musi leżeć płasko na jednym boku po to by w ogóle wprowadzić się w fazę REM. W tej fazie występują skurcze mięśni twarzy, łap oraz wydawanie głosów. Charakterystyczny dla REM jest zwiększony przepływ krwi w części mózgu odpowiedzialny za obraz. Należy wyróżnić również procesy kognitywne – czyli jak wykonywać pewne rzeczy, wpływają onr na umiejętność rozwiązywania problemów.

Brak jednej z faz snu u psów może doprowadzić nawet do śmierci psa w ciągu 7 dni. Nie należy również budzić psa podczas snu fazy REM! Aby twój pies mógł wypocząć po aktywności fizycznej i psychicznej, stworzyliśmy legowisko ortopedyczne Valde.

Ponieważ każda z faz snu jest dla psa istotna, powinniśmy umożliwić psu spanie w poprawnej pozycji. Jak już wspomnieliśmy wcześniej w fazie REM istotne jest by pies leżał płasko na jednym boku, dlatego też wszystkie legowiska, które posiadają zaokrąglenia wymuszają niepoprawną pozycję dla psa. Powoduje to złe ułożenie kręgosłupa i częste zmienianie pozycji podczas snu. Na dobry i zdrowy sen naszego psa ma wpływ również wielkość legowiska. Ponieważ pies jest zwierzęciem stadnym (a nie zawsze możemy zapewnić mu spanie z innymi psami) legowisko nie może być ani za małe ani za duże, powinno być dobrane idealnie.

Badania naukowe wykazały iż mózg psa jest bardzo podobny do mózgu człowieka pod względem anatomicznym oraz sprawowanych funkcji. Aktywność fal mózgowych psa podczas snu ma dokładnie takie same cechy jak w przypadku ludzi. Jest to jeden z dowodów na to, iż psy śnią!

 

Dlaczego stworzyliśmy legowiska dla psów?

Historia pierwszego legowiska Valde jest krótka. Pewnego dnia przyszedł do nas nasz klient i poprosił o zrobienie nietypowego w rozmiarze legowiska dla jego schorowanego już psa. Postanowiliśmy sprostać temu wyzwaniu i opracowaliśmy dla niego specjalne legowisko. Nasz klient po kilku dniach używania legowiska przez jego psa zauważył zdecydowaną poprawę nastroju i poruszania się czworonoga. Dziękując nam za to, że widzi jak jego pies odpoczywa na legowisku zapytał nas, czy nie chcielibyśmy zacząć tworzyć legowisk ortopedycznych dla psów.

Zanim podjęliśmy szerszą produkcję zainwestowaliśmy w badania rynku. Badania przeprowadzone zostały przez wykwalifikowanego psychologa.

Po tym wydarzeniu, przeprowadziliśmy rozmowy z lekarzami weterynarii, którzy w szczególności zajmują się ortopedią u psów. Stworzyliśmy legowiska i przeprowadziliśmy badania testowe oparte na obserwacji właścicieli psów. Stworzyliśmy grupę 80 psów w trzech grupach dzieląc je na duże i średnie psy.

Prototypy były testowane u psów narażonych na obciążenia stawów wynikające przeważnie z obciążeń genetycznych, ale i u tych które chodzą dużo po schodach. Nasze legowiska testowane były również u psów sportowych, które mają intensywne treningi.

W wynikach faktycznie zauważono poprawę nastroju i poprawę ruchową u zwierząt, które spały na legowiskach Valde od 7 dni. Odnotowaliśmy również, iż psy uczestniczące w intensywnych treningach znacznie chętniej bezpośrednio po treningu odpoczywają na legowiskach Valde. Wypoczywanie przez psy na legowiskach Valde z systemem memory oddala również proces dysplazji.

 

Dlaczego wybrać legowisko ortopedyczne Valde?

Valde od wielu lat zajmuje się produkcją poduszek i specjalistycznych materacy ortopedycznych. Specjalizujemy się w tworzeniu wyrobów wspomagających rehabilitację kręgosłupa. Zajmujemy się tylko i wyłącznie jedną dziedziną, dlatego też nasza wiedza w tej tematyce jest tak szeroka. Będąc na rynku polskim ponad 30 lat zdobyliśmy zaufanie pracą i jakością.

Ponieważ nasze wyroby powstają w oparciu o najwyższej jakości komponenty mamy pewność, iż wyrób jest bezpieczny. Gwarantujemy jakość, obejmujemy wyroby wieloletnią gwarancją trwałości. Nasze legowiska są antyalergiczne i bezpieczne w użytkowaniu. Wymiary i kształt zostały zaprojektowane w oparciu o wiedzę fizjonomii i psychologii snu psów.

Legowiska ortopedyczne Valde są częstym sponsorem nagród na międzynarodowych pokazach psów zarówno rasowych jak i kundelków. To dla nas zaszczyt wspierać tak miłe imprezy.

Nasze legowiska były testowane i pozytywnie zaopiniowane przez szkoleniowca Magdalenę Łabieniec

A to zdjęcia nadesłane od naszych zadowolonych czteronożnych przyjaciół.
Uwielbiamy te zdjęcia – nadsyłajcie swoje pociechy, śpiące zdrowo!