Poduszki do siedzenia Valde

Zadbaj o zdrowie kręgosłupa podczas siedzenia

Klin ortopedyczny K1

Klin ortopedyczny K1

Klasyka poprawnego siedzenia

Klin ortopedyczny K2

Klin ortopedyczny K2

Klin o klasycznym kształcie, wzbogacony o wycięcie na kość guziczną

Klin ortopedyczny K3

Klin ortopedyczny K3

Klin K3 z wycięciem na kość guziczną jest idealny do małych siedzisk, samochodów oraz dla dzieci.

Klin ortopedyczny Sitta S1

Klin ortopedyczny Sitta S1

Sitta S1 to anatomicznie profilowany klin do siedzenia, którego budowa ułatwia obieg powietrza.

Cirkel S7

Cirkel S7

Z myślą o kobietach.

Jaką najlepszą poduszkę do siedzenia wybrać dla siebie?

Jak siedzimy jest równie istotne jak śpimy, ponieważ to właśnie podczas monotonnej pozycji siedzącej dochodzi do jednych z największych uszkodzeń kręgosłupa w każdym jego odcinku.

Siła nacisku na kręgosłup podczas siedzenia jest ogromna, dlatego też towarzyszą jemu objawy takie jak drętwienie kończyn górnych czy dolnych, zespoły bólowe głowy, a nawet nadgarstka.

Dzięki odpowiedniej postawie podczas siedzenia oraz jego usytuowaniu możemy zmienić wiele!

Wśród poduszek ortopedycznych / klinów do siedzenia Valde możemy wybrać najbardziej odpowiednią i najlepszą poduszkę do siedzenia dla siebie.

 Najlepsza poduszka do siedzenia -Valde Cirkel S7

Na zdjęciu powyżej widać poduszkę S7 Cirkel i wygodnie siedzącą kobietę.

Jaką poduszkę do siedzenia wybrać? Czym powinniśmy kierować się podczas wyboru najlepszej dla siebie poduszki do siedzenia?

Przede wszystkim, powinniśmy wiedzieć gdzie i w jaki sposób spędzamy najwięcej czasu siedząc.

Jeżeli podróżujemy, spędzamy w samochodzie większość naszego dnia – powinniśmy dobrać odpowiednią poduszkę do siedziska. Poduszka powinna mieścić się w nasz fotel i być wygodna. Najlepszą samochodową poduszką do siedzenia będzie zatem K3 oraz anatomiczna poduszka S1 Sitta.

Poduszka K3 doskonale sprawdza się w fotelach samochodowych odpowiednio wymuszając na siedzącym poprawną pozycję podczas podróży. Dodatkowym atutem poduszki jest materiał z jakiego jest wykonana (pianka wysokosprężysta normal) ponieważ amortyzuje podczas jazdy nierówności dzięki czemu kręgosłup nie jest narażony na bezpośrednie uderzenia (zbijania kręgów). Poduszka do siedzenia S1 posiada łagodne kształty (anatomiczne) oraz bardzo istotne kanały wentylacyjne, które nie kumulują ciepła podczas długotrwałej podróży – m.in. dzięki tym właściwością jest zalecana przez lekarzy jako poduszka dla mężczyzn oraz tych którzy zmagają się z problemem prostaty. Poduszkę samochodową Valde warto posiadać jako nieodłączny element naszego samochodowego wyposażenia, ponieważ zmienia jakość podróży i dba o nasz kręgosłup.

Praca siedząca o charakterze biurowym generuje ogromne obciążenia kręgosłupowe. W dużej mierze przypadków właśnie podczas tej monotonnej dla kręgosłupa pracy dochodzi do drętwienia kończyn dolnych, górnych, sztywności odcinka szyjnego kręgosłupa oraz promieniowania bólu do głowy. Valde w ofercie poduszek do siedzenia posiada poduszki również spersonalizowane i dedykowane kobietom (również kobietom w ciąży). Najlepszą poduszką do siedzenia dla kobiet dostosowaną do foteli biurowych/krzeseł, a nawet kanap jest poduszka ortopedyczna S7 Cirkel. Jej kształt i duży otwór sprawia ogromny komfort podczas użytkowania. Od pierwszych sekund użytkowania poduszki czuć różnicę. Zmniejszone napięcia mięśniowo-krzyżowe to jedne z korzyści jakie płyną dzięki siedzeniu na tej poduszce. Wszystkie pozostałe poduszki jak K1, K2,K3, S1 mogą być użytkowane zarówno przez mężczyzn jak i kobiety.

Pozycja podczas siedzenia na poduszce Valde

Rysunek powyżej przedstawia zasadniczą różnicę podczas siedzenia na poduszce Valde i bez.

 

Poduszka do siedzenia to istotny element naszego życia ponieważ każdy z nas spędza część życia siedząc. W dzisiejszych czasach, gdyby zsumować czas który spędzamy siedząc w samochodzie oraz biurze, czy przy stole, komputerze, telefonie (w zależności od charakteru pracy siedzącej) mogłoby okazać się, że siedząc spędzamy więcej czasu niż śpiąc, a ten wynik może być nieodwracalny w skutkach dla funkcjonowania naszego kręgosłupa.

Poduszka do siedzenia dobrana odpowiednio do naszego trybu życia pomoże utrzymać nasz kręgosłup w dobrej kondycji. Odciąży napięte mięśnie, wymusi poprawną pozycję podczas siedzenia oraz uchroni nasz kręgosłup od urazów nabytych podczas siedzenia.

Warto wesprzeć kręgosłup poprzez zdrowe siedzenie już od najmłodszych lat!