Materace ortopedyczne Valde®

MATERAC VALDE MARLEK
Strefowe Materace ortopedyczne Marlek w nowej formule są bardziej wytrzymałe i stabilne.

Materace w rozmiarach: 80×200, 120×200, 140×200, 160×200, 180×200

 

Materace ortopedyczne Marlek mogą być indywidualnie dopasowywane do konkretnego schorzenia oraz potrzeb klienta. Zdajemy sobie sprawę z faktu, iż osoby cierpiące z tytułu urazów kostnych i nerwowych często są zmuszone do nadmiernego przebywania w pozycji leżącej. Dlatego stworzyliśmy nowego Marleka, który jest dwa razy bardziej wytrzymały i dwukrotnie bardziej wydajny.

Wybór materaca do spania a tym bardziej materaca specjalistycznego – ortopedycznego, nie jest łatwy. Materac Marlek to prawdziwy materac ortopedyczny! Specjalna strefowa konstrukcja zapewnia spokojny sen oraz regenerację sił. Skonstruowany został z kilku stref, które mogą być dopasowywane przez naszych specjalistów do potrzeb konkretnej osoby (jest to materac robiony na zamówienie). Po dostosowaniu modułów materac jest gotowy do użytkowania. Materac ten można również zakupić w wersji uniwersalnej. Materac uniwersalny to standardowo ustawione strefy. Kierunek leżenia na materacu jest określony w instrukcji.

Marlek – materac testowany klinicznie!

Marlek poddany był testom klinicznym, w których udało nam się osiągnąć niespodziewane wyniki. Według testów Marlek wytrzymuje 15 400 godzin użytkowania. Mamy pewność, że wykonaliśmy go solidnie! Marlek posiada również wzmocnienia dla osób powyżej 90 kg wagi, dzięki czemu może być użytkowany przez każdego.

Jak skonstruowane są nasze materace ortopedyczne?

Materace Marlek składają się z dwóch warstw oraz z sześciu stref twardości. Materac taki nazywany jest „strefowym” (rys.1). Ułożenie ciała na materacu Marlek jest wyjątkowe. Dzięki warstwom oraz strefom, kręgosłup pozostaje w naturalnym anatomicznym ułożeniu. Bark oraz biodra (strefa 2 i 4) są naturalnie obniżone według wagi osoby leżącej po to, by nie powodować ucisków, nierówności oraz zbyt dużego wyparcia kręgosłupa. Materac Marlek inteligentnie dostosowuje się do kształtu ciała. Nie powoduje ucisków, odciąża kręgosłup oraz wspomaga leczenie całego ciała. Poprzez zdrowy, w pełni regenerujący siły sen, odpoczywa również nasza psychika, która wraz z kręgosłupem stanowi filar naszej egzystencji.

 

6 modyfikowalnych stref twardości

Strefa 1

to strefa, która jest uniwersalna twardością. Na tej właśnie strefie układa się poduszkę ortopedyczną Valde, która zawsze jest dopasowana do postury osoby przez którą będzie użytkowany materac Valde.

Strefa 2

to strefa, która obejmuje cały bark i zespół podbarkowy. Właśnie tu znajduje się strefa kręgosłupa piersiowego, która wraz z lędźwiowym stanowi najistotniejszy element materaca. W tej strefie znajdują się moduły o średnim stopniu twardości, dostosowane do potrzeb klienta.

Strefa 3

to strefa lędźwiowa. Jest to jedna z najważniejszych stref materaca.
W tej strefie moduły mają za zadanie wyparcie a jednocześnie podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Idealnie dobrana twardość stanowi doskonałe
podparcie odcinka lędźwiowego.

Strefa 4

to strefa odcinka kości krzyżowej, kości guzicznej oraz części środkowo-
udowej. To właśnie bóle kręgosłupa odcinka krzyżowego poprzedzają bóle
stawu biodrowego. Złe podparcie odcinka krzyżowego może przenieść ból na
staw biodrowy, który może doprowadzić do silnego bólu podczas chodzenia.

Strefa 5 i 6

to strefy szczególnie istotne dla nóg. Odpowiednio dobrana przez
nas twardość pianek nie powoduje ucisków na żyły. Szczególnie zalecane dla
osób cierpiących z powodu żylaków, po operacji oraz przy dolegliwościach typu:
opuchlizny, złe krążenie oraz dolegliwości zimnych stóp. Strefy 5 i 6 wspomagają
leczenie w/w objawów. Pomagają powrócić do zdrowia.

Materac Marlek był opracowywany przez nas dokładnie 496 dni. W tym czasie mogliśmy poddać go wielu testom. Nasze
materace zostały opracowane we współpracy z lekarzami ortopedami oraz rehabilitantami.

To górna, ostatnia warstwa materaca wykonana z najwyższej jakości pianki VMF Memory. Nie wywołuje alergii, nie zawiera freonu i jest całkowicie bezpieczna w użytkowaniu. Warstwa ta wspomaga anatomiczne ułożenia całego ciała osoby leżącej.

Podstawa materaca to jednocześnie filar konstrukcji. Podstawa, która była najdłużej opracowywana, jest dostosowana do wagi 90 kg. Powyżej tej wagi Materac Marlek musi otrzymać wzmocnioną podstawę. W tej części materaca znajduje się system (serce) Marleka. Cały układ modułowy zamknięty jest w tej podstawie.

ikonka Info  Wszystkie nasze produkty są tworzone w Polsce z materiałów najwyższej jakości. Są bezwonne, nie zawierają freonu! Posiadają certyfikaty: CE, „Przyjazny dla Człowieka”, Znak jakości ”Q”. Są pozytywnie zaopiniowane przez Ośrodek Rehabilitacji „STOCER” z Konstancina oraz przez Ośrodek Rehabilitacji w „Krojantach”.

Kup materac ortopedyczny w Warszawie

Zapraszamy do naszego salonu firmowego w Warszawie przy ul. Marii Kaziemiery 20 lok. 9, gdzie m.in. możecie Państwo obejrzeć materace ortopedyczne Valde.

 

 • Robert
  Robert
  2020-06-19
  Self

  Pierwszy materac, który faktycznie pomógł mi przespać noc. Świetna jakość. Materac naprawdę ma właściwości ortopedyczne!

Name
Comment

Jaki wybrać materac ortopedyczny?

W dzisiejszej dobie zdrowia w każdym sklepie meblowym znajdziemy i materace. Większość z nich jest nawet nazywana ortopedycznymi ponieważ mają w sobie udział pianki poliuretanowej.

Niestety nie to wpływa na jego prawdziwą „ortopedyczność”. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie materaca ortopedycznego, i ile taki materac powinien kosztować. Na te pytanie postaramy się tu i teraz odpowiedzieć.

Kiedy decydujemy się zakupić materac ortopedyczny warto dowiedzieć się czegoś o producencie. – Czy tworzy materace i jaką ma w tym wiedzę. Valde już od 1976 roku zajmuje się produkcją sprzętu dla osób niepełnosprawnych oraz z dysfunkcją kręgosłupa. Takiemu producentowi można zaufać ponieważ zajmuje się jedną tematyką i ma w niej najszerszą wiedzę.

Jeżeli zdobyliśmy już wiedzę o producencie, warto zapytać o Vat na materac i zapytać czy jest on zarejestrowany jako wyrób Medyczny ja np. VALDE Materac MARLEK. Posiada on pozytywne opinie Centrów Rehabilitacyjnych, 8% Vat – co informuje nas o tym, iż jest wyrobem medycznym, oraz jest zarejestrowany jako produkt LECZNICZY. Te informacje dadzą nam pewność, iż jest on ortopedyczny.

 • Mając wiedzę o materacu i jego pochodzeniu najlepiej skontaktować się z producentem lub sklepem medycznym i zamówić właśnie tam. U producenta dowiemy się najwięcej na temat materaca najlepszego dla nas.
 • Materac ORTOPEDYCZNY powinien posiadać tzw podział na strefy. Materac MARLEK VALDE posiada 6 stref, które są trwale wbudowane w materac. Zapewniają wygodę i o nic nie trzeba się martwić. (przykład stref : valde marlek rys.1)

Dobrze aby materac składał się z jednego materiału. Dlaczego? Jeżeli materac zbudowany jest mocno i trwale z samych pianek i stref mamy gwarancję, że długo będziemy go użytkować. Jeżeli połączymy piankę ze sprężyną, musimy liczyć się z tym, że po jakimś czasie sprężyna można nawet przebić się przez piankę i uszkodzić materac nie mówiąc już o utracie właściwości.

Jeżeli nie mamy wiedzy o produkcie – wiadomo, iż kierujemy się wówczas ceną. Często wydaje się nam, iż materac za 8000 tyś zł będzie najlepszy bo jest najdroższy… Jednak nie zawsze tak jest..

Owszem jakość idzie w parze z ceną, ale rozsądnie. Cena materaca zawsze będzie uzależniona od jego właściwości ale i od jego wielkości. Tak więc dobry materac ortopedyczny o wymiarach np. 90cm szerokości powinien kosztować w granicach 1500 – 2000 tyś złotych. Materac ortopedyczny 180cm szerokości może już kosztować około 2800- 6000zł w zależności od wymogów klienta czyli stref.

Podsumowując

Pamiętajmy… Dobry materac ortopedyczny powinien mieć medyczny VAT a więc 8% i być zarejestrowany. Jest różnica między materacem ortopedycznym a materacem piankowym o właściwościach ortopedycznych.

Powinien posiadać strefy i twardości oraz posiadać piankę MEMORY.

I cena…dobry materac ortopedyczny możesz zakupić już za 1500zł w zależności od jego wymiaru i struktury.

Gwarancja: niestety nie prawdą jest, gwarancja na materac 15 czy nawet 20 lat. Materac ortopedyczny często używany ma prawo zużyć się po około 10 latach. Ale przy optymalnych kosztach i tak się nam taki zakup opłaca.

Zapraszamy na www.valde.pl oraz zachęcamy do zadawania pytań pod naszą infolinią 228334853.

Nasi specjaliści pomogą dobrać materac na miarę Twoich możliwości oraz zapewnić Ci najlepszy zdrowy sen.