Buty ortopedyczne, klapki medyczne

Męskie i damskie buty ortopedyczne. Zapewnij wygodę swoim stopom.

But ortopedyczny BOLSY dr Valde

But ortopedyczny z systemem sprężynowym lewo i prawo skrętnym był opracowywany latami. Podczas wielu testów przez lekarzy udało się otrzymać but ortopedyczny, który odciąża kręgosłup podczas chodzenia.

But ortopedyczny dr Valde powinno stosować się (nosić) zaczynając od 5 minut dziennie i stosunkowo wydłużając go do maksymalnie 8 godzin dziennie. Stopa, która nie nosiła nigdy buta z takim systemem może mieć dyskusyjne odczucie, jednak już po kilku minutach noszenia odczuwalna jest „lekkość” kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Dzięki noszeniu buta dr Valde zauważalny jest również lepszy nastrój. Osoby, które testowały buty były znacznie bardziej pozytywnie nastawione do życia (dane zgromadzone na podstawie przeprowadzanego wywiadu przez wykwalifikowanego psychologa). Odczucie lekkości ciała i brak bólu przekłada się jednoznacznie na jakość naszego myślenia oraz na układ nerwowy, dzięki czemu możemy „spokojniej” podchodzić do problemów dnia codziennego. Należy pamiętać, iż buta ortopedycznego nie zaleca się nosić cały dzień (stopa powinna odpocząć w swoim anatomicznym środowisku bez stymulacji, najlepiej bez jakiegokolwiek obuwia).

System sprężynowy pozwala zniwelować nierówności wynikające z podłoża, różnicy długości kończyn (budowy ciała) oraz wykonywanej pracy (praca stojąca, siedząca).

 

Klapki medyczne dla wielu zawodów

Fryzjer, hostessa, przedstawiciel ofertowy w sklepie, stomatolog, lekarz, kosmetolog i wielu innych ludzi, którzy narażeni są na tryb siedzący, mieszany a przede wszystkim stojący są narażeni na gigantyczne obciążenia nóg, mięśni i stawów (przeciążenia wiązadeł). Podczas wykonywania takiej pracy wskazane jest stosowanie buta ortopedycznego dr Valde. Po pracy zalecamy odrobinę sportu, ruchu (spacer) najlepiej na świeżym powietrzu.

W pewnym sensie można porównać ten system do amortyzatora samochodowego. Jeżeli będziemy jeździć autem niskim ze sportowym twardym zawieszeniem po nierównych drogach, to w krótkim czasie zauważymy u siebie ból kręgosłupa, głowy – osiągający bardzo wysoki poziom. Dlatego najczęściej dobieramy auto pod kątem użytkowania i miejsca w jakim będziemy się poruszać.

Bolsy dr Valde zawierają przedział wagowy osoby noszącej. Standardowego buta może nosić każdy o wadze do 110 kg. Powyżej tej wagi można otrzymać indywidualny but. W przypadku dużej masy ciała stosowane są „ograniczniki” amortyzacji sprężyny (dodawane w zestawie wraz z rozwieraczem bardzo łatwe do samodzielnego montażu).

Buty ortopedyczne jako sposób na różnicę w długości nóg

Jeżeli mamy różnicę w długości nóg (problem ten jest bardzo powszechny, a w dużej mierze nawet nie zdiagnozowany) już przy 3mm będziemy odczuwać dyskomfort w obszarze kości miednicy. Kość krzyżowa, staw krzyżowo-biodrowy, kość biodrowa to obszary objęte wzmożonym ryzykiem urazu wynikającego z nierówności kończyn, podłoża oraz fizycznej pracy.

But ortopedyczny sprężynowy Bolsy dr Valde można dostosować do własnej anatomii ciała wynikającą z nieprawidłowości (nie ma ludzi w 100% symetrycznych więc asymetria kończyn dolnych nie jest dziś powodem do lęku i pochopnych zmartwień). W tym przypadku należy mieć diagnozę potwierdzoną u lekarza.

Aby zakupić but tak dostosowany do siebie wystarczy przesłać lub okazać diagnozę. Posiadamy wykwalifikowany zespół, który wyprodukuje odpowiednio zaprojektowany but.

Jeżeli nie posiadamy diagnozy mówiącej o dysproporcji kończyn dolnych, spokojnie możemy również zakupić standardowy but ortopedyczny dr Valde ponieważ sam system sprężyny odpowiednio będzie niwelował siłę nacisku na stopę.

Estetyczny, wzbudzający zainteresowanie wizualne, but ortopedyczny dr Valde podzielony został na damski i męski. Wykonany jest z wysoko-elastycznego drewna. Możliwie staraliśmy się osiągnąć jak najlżejszy materiał przy najwyższej jakości i wytrzymałości – a to było ogromne wyzwanie, któremu sprostaliśmy.

Sercem buta jest wysoko wytrzymała sprężyna z niezawodnym systemem.

Wkładka buta ortopedyczno-kompresyjna dr Valde wykonana jest z oddychającej skóry.   Delikatna i naturalnie profilowana daje maksimum relaksu i satysfakcji podczas noszenia. Podeszwa buta jest antystatyczna i antypoślizgowa. Wszystko wykonane jest z materiałów krajowych. Każdy element buta posiada Certyfikat, jest bezwonny i nie wywołuje alergii (dla alergików zalecany jest but z systemem rzepa. But występuje również w wersji z klamrą metalową, która zalecana jest osobom bez alergii). Wyrób posiada rejestrację Medyczną oraz opatentowany system sprężynowy.

Poczuj lekkość własnego ciała i zadbaj profesjonalnie o swoje stawy!