Podeszwa treningowa Skolisohle®

Skuteczna terapia skoliozy, dyskopatii i wypadania dysku.

Nowe podejście do profilaktyki i skutecznej terapii

Kluczowe znaczenie autochtonicznych mięśni kręgosłupa jest wciąż zbyt często niedoceniane.

Te „niewielkie mięśnie” bezpośrednio przy kręgosłupie mają kluczowe znaczenie dla stabilizacji statyki kręgosłupa. Tym samym maja również ogromne znaczenie dla łagodzenia dolegliwości pleców, jak i dla profilaktyki. Dotychczas w ogólnej terapii ćwiczeniowej praktycznie nie angażowano drobnych łańcuchów mięśniowych i przez długi czas uważano, że nie można ich ćwiczyć w sposób świadomy i manualny.

Skolisohle® jest prostym sprzętem treningowym, który umożliwia trwałe uwrażliwienie właśnie tych „niewielkich mięśni, których istnienia nie byliśmy świadomi”.

Skolisohle® składa się z podeszwy treningowej, na której mocowana jest półkula – zależnie od dolegliwości – w dwóch położeniach (na środku lub w strefie pięty). Podeszwę mocuje się do stopy za pomocą taśmy na rzepy.

Podstawowa zasada ćwiczenia z podeszwą Skolisohle® jest bardzo prosta: podczas treningu osoba ćwicząca stale stara się utrzymać równowagę. To ciągłe balansowanie generuje niezbędne bodźce, które pobudzają zwłaszcza drobne mięśnie kręgosłupa.

Imponujące efekty terapii są zazwyczaj widoczne już po krótkim czasie i przy stosunkowo niewielkim nakładzie pracy. Nie ma przy tym znaczenia, czy ból pleców wynika ze skrzywienia kręgosłupa, np. wskutek skoliozy, kifozy, choroby Scheuermanna, czy też z zaburzeń sensomotorycznych lub przeprowadzonej operacji.

 

Szerokie zastosowanie

  • Funkcjonalne i mięśniowe skrzywienie kręgosłupa, np. wypadnięcie dysku, dyskopatia, skolioza
  • Rehabilitacja po chorobach, kontuzjach sportowych, operacjach dysku lub kolana
  • W niektórych przypadkach również profilaktycznie w przypadku asymetrycznego ustawienia stóp i nieprawidłowych obciążeń stóp, ogólnych nieprawidłowości postawy oraz w celu ustabilizowania efektów leczenia

W skoliozie – rozprostowanie skrzywienia w kształcie litery S, złagodzenie postawy skoliotycznej. 

W kifozie- wyprostowanie kręgosłupa, budowanie mięśni, osiągnięcie stabilnej statyki.

  • Wzmocnienie mięśni w obszarze kręgosłupa lędźwiowego i szyjnego 
  • Szybka ulga w dolegliwościach
  • Wyeliminowanie bólu, często już po kilku tygodniach
  • Postępy w leczeniu bez dużego nakładu pracy poprzez ćwiczenia w domu
  • Szerokie zastosowanie w leczeniu, rehabilitacji i profilaktyce
  • Niskie koszty