Klin ortopedyczny Perfect B90/B91

Klin Perfect B91 to idealne podparcie dla nóg podczas leżenia na plecach.

Klin podkolanowy Perfect B91 stanowi idealnie podparcie dla nóg podczas leżenia na plecach. Klin B91 Valde posiadaja łagodne, anatomiczne kształty dzięki czemu nie powoduje dyskomfortu i nacisków. Początek klina B91 posiada kąt ostry dzięki czemu idealnie układa się pod udami nie powodując presji. Wszystkie parametry i kształty powodują, iż to właśnie klin Perfect jest najlepszym wyborem dla naszych nóg.

Perfect B91 odciąża kończyny dolne, nie powoduje ucisków ani nacisków, układa się anatomicznie do kształtu nóg jak również pianka memory reaguje na stany zapalne robiąc się w tych miejscach bardziej miękka i nie wywołując presji. Klin zalecany jest osobom, które mają przesilone, opuchnięte, zmęczone nogi, żylaki, pajączki, problemy naczyniowe, problemy kręgosłupa w odcinku lędźwiowym (wspiera podczas wypoczynku w pozycji leżącej).

Aby zlikwidować nadmierne przeciążenia nóg, zmęczenie, stany zapalne, należy systematycznie używać klina. Klin Perfect utrzymuje nogi w pozycji lekko uniesionej. Stosując klin Perfect odciążysz, zrelaksujesz i wesprzesz układ krwionośny (prawidłowy przepływ krwi) swoich nóg. Aby wspomóc i przyśpieszyć regenerację mięśni nóg jak i układu kostnego polecamy zastosować F.I.T balsam przed snem dokładnie wsmarowując go ( https://www.valde.pl/pozostale-produkty/f-i-t-balsam-do-ciala-na-bolace-stawy-i-miesnie/ ).

Klin Valde Perfect dostępny jest w dwóch piankach: memory – układającej się do ciężaru, temperatury i kształtu nóg (ciała) oraz standard – delikatnej sprężynującej amortyzującej pianki. Przy większych i bardziej złożonych problemach polecamy klin w wersji piankowej memory. Klin w tej wersji będzie również lepszy przy problemach naczyniowych.

Zaprojektowany i produkowany w trzech różnych szerokościach:
450 mm (Perfect B91), 580 mm (Perfect B90) oraz
900 mm (Perfect B93).

Klin Valde Perfect:

– odciąża i relaksuje zmęczone nogi

– dostępny w trzech szerokościach: 45cm oraz 58 cm ( 90cm na zamówienie)

– uniesienie stóp na wysokości 13cm

– dwa rodzaje pianek: memory oraz standard

– pełna gama kolorystyczna

– gwarancja producenta

– bezwonny, nie zawiera szkodliwego freonu!

– certyfikowany

– anatomiczny z idealnym kątem ostrym nie powodujący ucisków na uda

Sprawdź również na naszym blogu „Jak poprawnie odciążyć nogi”.

Zastrzega się odchylenia kolorystyczne produktów wynikające z różnic odwzorowywania kolorów przez monitory.

Wymiary poduszki pod nogi

B90 to kliny szerokości 58cm

Wymiary poduszki pod nogi

B91 to kliny o szerokości 45cm

Zobacz wszystkie poduszki pod nogi Valde®