Poduszki pod nogi Valde

Orörlig B70

Orörlig B70

Poduszka między kolana Orörlig B70 jest poduszką posiadającą kształt kości

Vals B92

Vals B92

Wałek Vals jest doskonały do rehabilitacji kończyn dolnych i leczenia schorzeń kręgosłupa.

Perfect B90/B91

Perfect B90/B91

Klin Perfect B91 to idealne podparcie dla nóg podczas leżenia na plecach

Klin pod nogi B112 PLUS

Klin pod nogi B112 PLUS

Poduszka odciążająca kończyny dolne, klin przeciw żylakowy

Spanie na boku, a ból biodra

Bóle kolan, biodra oraz kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, to często spotykane problemy, które mają dość proste rozwiązanie.

Poduszka – korektor między kolanowy Orolig B70 Valde to produkt, który doskonale sprawdza się podczas bólu kolan, biodra i kręgosłupa lędźwiowego. Kiedy leżymy na boku a nogi swobodnie leżą, utrzymujemy je zazwyczaj w pozycji jedna za drugą lub kolano na kolanie (noga na nodze).

Śpiąc na boku bez poduszki między kolanami dochodzi do łączenia kolan i nacisku na nie, wywołanego masą ciała. Wówczas nacisk między kolanowy powoduje napięcia mięśni, obciążenia stawów i ból biodra.

Na rysunku niżej ilustrujemy jak dochodzi do łączenia kolan bez poduszki i tworzeniu się kąta, który wywołuje ból biodra i napięcie mięśni czyli najczęściej spotykany model.

Poprzez zastosowanie poduszki między kolanowej Orölig Valde odciąża się kolana, zachowuje prawidłowy kąt ułożenia nóg oraz biodra (spójrz po prawej).

Poduszka ta wykonana jest z najwyższej jakości materiałów. Jest bezwonna, nie wywołuje alergii, certyfikowana oraz pozytywnie zaopiniowana przez centra rehabilitacyjne takie jak Stocer czy Krojanty. To ważne aby poduszka między kolanowa wykonana była z pianki sprężystej a nie memory. Pianka sprężysta (nie gąbka) jak nazwa wskazuje „sprężynuje” czyli ma zdolność rozpychania. Dzięki ogromnej wytrzymałości tej pianki możemy być pewni, że spełni ona funkcje w tym produkcie. Bardzo istotne jest aby kolana nie połączyły się nawet mimo nacisku nóg pod wpływem wagi ciała.

Poduszka przynosi ogromną ulgę już po kilkunastu sekundach od zastosowania podczas leżenia na boku. Orölig B70 to doskonały jakościowo produkt Firmy Valde. Poduszka ta jest bardzo wytrzymała, dostępna w szerokiej gamie kolorystycznej z poszewek frotte, którą łatwo zdjąć i wyprać.  Poduszka między kolanowa Valde Orolig B70 to doskonały wybór kiedy pojawia się ból biodra ale i w profilaktyce jako odciążenia stawów oraz odcinka lędźwiowego kręgosłupa .

Poduszka ta posiada szerokie spektrum zastosowania ponieważ posiada kilka wyprofilowań dzięki czemu stosowana jest jako poduszka wspierająca odcinek szyjny – doskonałe wsparcie w podróży (jako poduszka podróżna) oraz podczas leczenia odcinka szyjnego (noszenie kołnieża ortopedycznego).