Poduszka dla ciężarnych Valde®

Czy będąc w ciąży powinniśmy spać na poduszce ortopedycznej?

Rysunek powyżej przedstawia prawidłowe ułożenie kręgosłupa przy zastosowaniu poduszki ortopedycznej memory oraz materaca piankowego układającego się do ciała firmy Valde.

Ciąża to czas wielkiej radości bo rozwija się w kobiecie nowe życie. Jednak w ostatnich dwóch okresach może przysporzyć wiele obciążeń nie jednej kobiecie. Te malutkie kilogramy rosnące w brzuchu powodują u wielu przyszłych Mam zniekształcenia kręgosłupa najczęściej w odcinku lędźwiowym wynikające ze zmiany postawy. Dlatego tak ważne jest wsparcie kręgosłupa kobiety w okresie jakim jest ciąża.

Odpowiadając na często zadawane nam pytanie: „czy będąc w ciąży powinnam spać na poduszce ortopedycznej ? ” odpowiadamy: tak! To właśnie w tym okresie oraz po porodzie wsparcie w tym względzie jest bardzo istotne. Poduszka ortopedyczna dla kobiety w ciąży powinna być dobrana odpowiednio do postury i preferencji. Jeżeli są upodobania do spania na miękkich poduszkach, to w okresie ciąży nie powinniśmy ich zmieniać ( ta zależność dotyczy każdej twardości poduszki ortopedycznej Valde powiązanej z preferencją). Fakt, zwiększania wagi kobiety podczas ciąży nie ma wpływu na dobór twardości poduszki.

Poduszkę dobieramy na wzór preferencji pozycji do spania oraz szerokości barku ( istotny punkt szczególnie dla osób, które lubią spać na boku). Bok poduszki powinien być krótszy +/- o 2 cm ponieważ bark oraz plecy „chowają się” w materac kiedy na nim leżymy (widać to na zdjęciu przedstawiającym kobietę leżącą na materacu memory Valde).

Te proste wskazówki mają ogromny wpływ na jakość odpoczynku i snu kobiety w ciąży. Prawidłowe odciążenie kręgosłupa ma znaczny wpływ na sposób funkcjonowania naszego życia.

Poduszka dla kobiet w ciąży