Poduszka z gryki Gryka G01

Uniwersalna poduszka wypełniona gryką.
Ma właściwości termodynamiczne oraz hipoalergiczne.

Poduszka wypełniona gryką pozwala na swobodę podczas snu oraz na prawidłowe podparcie szyi.

Łuski gryki mają kształt trójkąta, który nie pozwala im się regularnie układać i zbijać w całość, co zapobiega przegrzewaniu głowy a także zaburzeniom snu, chrapaniu, bólowi głowy, szyi, szczęki.

Przestrzeń pomiędzy łupinkami pozwala na przepływ cyrkulacyjny powietrza przez poduszkę, dzięki czemu wilgoć nie gromadzi się przy głowie.

Poduszka gryczana ma właściwości termodynamiczne, co oznacza, że temperatura łusek zmienia się w zależności od otoczenia. Stają się chłodniejsze wraz z chłodem sypialni latem i cieplejsze wraz z ciepłem pokoju zimą.

Właściwość automatycznej regulacji temperatury podnosi wygodę i komfort podczas snu. Polecana przez lekarzy do łagodzenia bólu szyi, barku, pleców i bioder, ogólnych napięć mięśni, do celów rehabilitacji, specjalistycznego masażu, do ćwiczeń jogi.

Może być stosowana jako okład chłodzący (łagodzi obrzęki, opuchlizny, dolegliwości bólowe), a także w terapii cieplnej. Można ją stosować jako poduszkę do siedzenia i pod plecy.

Pielęgnacja i czyszczenie poduszki gryczanej:

Łuski gryki nie wolno moczyć, dlatego z pokrowca należy wysypać łuski i osobno wyprać pokrowiec. Sama łuska gryki nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Łuska gryki nie stanowi schronienia dla pasożytów i roztoczy (w swojej budowie nie ma substancji odżywczych). Ponadto łuska gryczana jest wolna od pyłu i nie sprzyja osadzaniu kurzu.

W celu odświeżenia poduszki z łuską gryki należy raz w miesiącu wystawić ją na działanie promieni słonecznych lub włożyć na kilka godzin do  zamrażarki.

Zabiegi te wystarczą by pozbyć się szczątkowej obecności roztoczy lub grzybów.

Po sześciu miesiącach użytkowania należy zmienić
poduszkę.

Poduszka z gryki. Co warto wiedzieć o poduszce gryczanej.

Poduszka Valde wypełniona gryką pozwala na swobodę podczas snu oraz na prawidłowe podparcie szyi. Często niedoceniana posiada wiele zalet.

Zapobiega przegrzewaniu głowy, zaburzeniom snu, chrapaniu, bólowi głowy, szyi, szczęki. Gryczana poduszka posiada właściwości antyalergiczne oraz dużą zdolność do regulowania temperatury przez całą noc. Kształt łuski gryki – kształt trójkąta, nie pozwala im się regularnie układać i zbijać w całość. Przestrzeń pomiędzy łupinkami pozwala na przepływ cyrkulacyjny powietrza przez poduszkę co zapewnia nam świeżość podczas użytkowania. Ponieważ w poduszce ciągle przepływa powietrze – wilgoć nie kumuluje się przy głowie. Mówi się o niej więc, że ma właściwości antypotowe.

Poduszka z gryki ma właściwości termodynamiczne, co oznacza, że temperatura łusek zmienia się w zależności od otoczenia. Stają się chłodniejsze wraz z chłodem sypialni, a latem i cieplejsze wraz z ciepłem pokoju. Właściwość automatycznej regulacji temperatury podnosi wygodę i komfort podczas snu na poduszce wypełnionej gryką.

Oprócz podnoszenia komfortu snu przez poduszkę wypełnioną łuską gryki możemy wykorzystać ją do celów rehabilitacyjnych, walki z bólem i wszelkimi dolegliwościami. Wystarczy włożyć poduszkę na kilka chwil do zamrażarki i stosować ją jako okład lodowy do łagodzenia dolegliwości bólowych, obrzęków czy opuchlizn.

Analogicznie przy procesach schłodzenia, poduszką  wypełnieniem łuską gryki można również podgrzewać i wykorzystywać do terapii cieplnej. Poduszki jednak nie należy podgrzewać w mikrofalówce. Idealne dopasowanie do kształtu ciała sprzyja wykorzystywaniu we wspomaganiu zabiegów rehabilitacyjnych. Jest coraz częściej polecana przez lekarzy do łagodzenia bólu szyi, barku, pleców i bioder oraz ogólnych napięć mięśni. Posiada właściwości antyalergiczne. Poduszkę z łuską gryki, używa się również w trakcie ćwiczeń jogi i specjalistycznym masażu. Jest bardzo uniwersalną poduszką.

Wykazane zostało iż łuska gryki emituje ujemne, zdrowe dla człowieka promieniowanie elektromagnetyczne, które neutralizuje szkodliwe promieniowanie, wysyłane choćby przez sprzęty elektryczne.

Łuska gryki nie stanowi schronienia dla pasożytów i roztoczy z uwagi na brak w swojej budowie substancji odżywczych. Ponadto łuska gryczana jest wolna od pyłu i nie sprzyja osadzaniu się kurzu, dlatego nie jest przyjazna dla roztoczy. W celu odświeżenia poduszki wypełnionej łuską gryki należy raz w miesiącu wystawić ją na działanie promieni słonecznych, lub włożyć na kilka godzin do zamrażarki. Zabiegi te wystarczą by pozbyć się szczątkowej obecności roztoczy lub grzybów. Minimalne zabiegi konserwacyjne pozwalają na kilku miesięczną eksploatację poduszki.

Ta wspaniała poduszka wypełniona gryką będzie więc, bezpieczna dla osób o wrażliwej skórze i skłonnych do uczuleń.

Poduszka wypełniona gryką nie zawiera również GLUTENU !