Jak dobrać poduszkę ortopedyczną?

//Jak dobrać poduszkę ortopedyczną?

Jak dobrać poduszkę ortopedyczną?

Jak dobrać najwłaściwszą poduszkę dla siebie kiedy chcemy zacząć na nich spać.

Artykuł ten kierowany jest do wszystkich, którzy myślą, przymierzają się lub są już zdecydowani na zakup poduszki ortopedyczne. W następnym artykule napiszemy jak kupić następną poduszkę. Jest to zasadnicza różnica czy spaliśmy już na poduszkach ortopedycznych czy dopiero zaczynamy na nich spać.

Ponieważ dziś dostępnych jest wiele marek na rynku, tym samym i wiele poduszek. Jak prawidłowo wybrać poduszkę dla siebie? Valde oferuje ponad 11 modeli poduszek w trzech stopniach twardości. Dlatego tylko my możemy najlepiej dobrać poduszkę do potrzeb klienta.

Przy doborze poduszki ma znaczenie kilka rzeczy:

  1. Budowa naszego ciała ( długość szyi, barku i postura)
  2. Materac na jakim śpimy
  3. Dolegliwości
  4. Preferencje

W pkt.1. istotne jest to abyśmy nie dobrali poduszki zbyt niskiej lub zbyt wysokiej. Warto jest zmierzyć swoje ramię. Przyjmijmy że ma ono 13 cm. Na tej podstawie już możemy dokonać wstępnego wyboru. Wiemy, że poduszka nie może być niższa niż 13cm czyli długość naszego ramienia. Poduszka może mieć maksymalnie do 2cm więcej w wysokości ale nie mniej! Przykładowo: mamy 13cm długości ramienia więc wybieramy poduszkę Valde Vila B4 Large, która posiada 13,5cm wysokości. Postura jest również istotna. Jeżeli jesteśmy drobnej postury wybieramy poduszkę miękką, jeżeli normalnej to średnią. Twardą poduszkę wybieramy wtedy gdy spaliśmy już na poduszkach ortopedycznych lub gdy zaleci taką twardość lekarz. Długość szyi mówi nam czy możemy pozwolić sobie na dużą poduszkę czy małą. Jeżeli mamy długą szyję poduszka nie może być mniejsza niż standardowa np. nie może być mniejsza niż poduszka Valde Vila B4 i nie większa niż Valde Halsa B8.

W pkt.2. sprawdzamy na czym śpimy. To bardzo ważne! Jeżeli materac na, którym śpimy jest ogólnie twardy, musimy zainwestować w poduszkę średnią lub twardą. Jeżeli materac jest miękki to wybieramy miękką poduszkę. Dlaczego tak jest? Odpowiedź jest dość prosta i logiczna, mianowicie jeżeli mamy miękki materac to nasze ramie pod wpływem nacisku i wagi zapada się więcej niż na średnim lub twardym materacu. Jeżeli mocno zapadamy się ciałem w materac to miękka poduszka jest najlepszym wyborem ponieważ idealnie dostosowuje się do materaca i naszego ciała. Jeżeli śpimy na materacu o twardości „standardowej” średniej, czyli ani miękkim ani twardym to wybieramy średnią twardość poduszki.

W pkt.3 wymieniliśmy „dolegliwości”. To tak na prawdę najważniejszy podpunkt stanowiący o naszym wyborze. Jeżeli jesteśmy świeżo po urazie kręgosłupa np. w odcinku szyjnym powinniśmy zakupić poduszkę miękką aby nie uciskała poprzez wypieranie kręgów szyjnych. Kiedy mamy dyskomfort podczas snu spowodowany bólem kręgosłupa z innych przyczyn jak np. skrzywienie kręgosłupa musimy pamiętać o jego prawidłowym podparciu. Im większy problem z kręgosłupem w tym bardziej specjalistyczny i profesjonalny sprzęt powinniśmy zainwestować. Poduszka nie może być inwazyjna, powinna wspierać nasz kręgosłup i być jak najlepiej dopasowana.

W pkt.4. Preferencje to w brew pozorom bardzo ważny element. Poduszka musi być taka jaką sobie wyśniliśmy. Powinna mieć spójny kolor z tym co lubimy. Psychologia kolorów już od dawna opisuje ich istotę w funkcjonowaniu. Jeżeli preferujemy ciemne kolory będziemy lepiej wysypiać się na poduszkach w tych odcieniach. Wydaje się absurdalne ale Psychologowie od lat opracowywali wpływ kolorów na nasze samopoczucie (już wkrótce opiszemy ich znaczenia). Więc kiedy już dobierzemy poduszkę dla siebie wybierzmy też kolor. Valde umożliwia nam wybór koloru poszewki spośród ponad ich 15. Jeżeli lubimy spać na miękkich poduszkach to polecamy zakup miękkiej ponieważ psychologiczny aspekt jest również bardzo istotny. Musimy spać na tym co lubimy, co nam się podoba i za co zapłaciliśmy nie małe pieniądze.

Reasumując. Przed zakupem poduszki wzbogaćmy się o informacje, które możemy zdobyć sami: jak długi jest nasz bark, czy jesteśmy wysocy czy niscy, szczupli czy okrąglejsi (pkt.1.). Czy śpimy na twardym czy miękkim materacu, pamiętajmy miękki materac bardziej miękka poduszka, średni materac- średnia poduszka (pkt.2.). Nie zapomnijmy o przyczynie zakupu. Jeżeli mieliśmy uraz kręgosłupa, zainwestujmy więcej czasu w znalezienie dobrej poduszki i nie chodzi tu o to abyśmy 30 minut stali w markecie w kolejce aby za nią zapłacić (pkt.3.). Pamiętajmy o tym co lubimy. Valde posiada tak szeroką ofertę poduszek, że śmiało możemy najpierw kierować się tym co lubimy czyli miękkością i kolorem. Po tym wyborze bez problemu w Valde dobierzemy poduszkę do naszych potrzeb (pkt.4.).

2018-01-31T10:20:34+00:00Maj 8th, 2015|
Translate »